Skocz do zawartości

Z przodu dochdzą mnie stuki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Potrzebuje rady moze ktos z tym walczyl. Z przodu dochodza mnie stuki :wesoly:(((((( Wyglada to jak klocki a wlasciwie zaciski albo poduszka pod skrzynia :wesoly: Nie sa to stuki przy nierownosciach, ale przy lekkim dodawani gazu. Cholera mnie trafi jak tego nie odkryje. Prosze o pomoc w kwesti stuku puku.

 

Poprawiłem temat i interpunkcję. Nowe zdanie zaczynamy z wielkiej litery. // GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous
melon odkryłeś co to za zjawisko? Z Twojego opisu wnioskuję, że moja Zafirka ma podobną dolegliwość :/ Zanim postawię na kanał - szukam sugestii... Wolałbym nie płacić za naprawę zdrowych elementów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może jest to takie dzwonienie? Być może masz rozrząd na łańcuszku, a nie na pasku i to jest oddźwięk luzów w zużytym łańcuszku rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie. To taki tępy stuk. Im szybciej jedziesz tym większa częstotliwość ale nie głośniej. To tak jakby guz na openie z tym, że stuk jakby cośo coś uderzało albo luz miało :);)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wszędzie wtrącam swoje trzy groszę ale najpierw pytania:

 

Czy stukanie słychać jak chodzi silnik i nie jedziesz?

Jeżeli tak to od silnika. Jak nie to dalej...

 

Rozumiem że jak jedziesz to słychać stukot...wtedy daj na luz...jeżeli nadal stuka to na pewno coś w zawieszeniu. Jak przestaje stukać to może coś ze skrzynią ;) .:)(

 

Jeżeli to zawieszenie to podnieś na lewarku samochód(trochę roboty) i zakręć kołami i sprawdź z którego dochodzi stukot...a jak zakręcisz to będziesz widział czy nie bije któreś.

 

I daj znać czy to pomogło odkryć przyczynę.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OmnibsTen Twój sposób może i dobry, ale ma parę wad. Niemniej dzięki za radę :)

Jestem już bliski wykrycia tego drażniącego stuku. Obstawiam na zawieszenie, ale silnika. Jutro będę wiedział na pewno.

Tak to jest przy zakupie nowego-starego samochodu ;) Niby wszystko ładnie, pięknie. Niby jesteś pewien wszystkiego czego możesz być pewien - a tu po jakimś czasie zong :lol:

Ale można to sobie tłumaczyć na różne sposoby...Nie miejsce i nie pora :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hahaha ;) Już po bólu!

Wymieniona poduszka skrzyni, ta ostatnia, nad belką i dokręcone mocowania sanek (to one stukały w czasie jazdy). Tak więc 150 zł i po strachu :)

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 14:38 ]

A dodam jeszcze.

Oprócz tego, że już nie wkurza mnie stukanie to jeszcze biegi lżej wchodzą (to ta poduszka) :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności