Skocz do zawartości

Mokra plama na dywaniku kierowcy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Pierwszy raz jestem tu i prosze o pomoc. Od strony kierowcy na dywaniku mam ciagle mokrą tłustą plamę. Ktos wie skąd to moze byc? Czy mozy byc z klimy, bo padła mi i fachowcy stwierdzili że to ( skraplacz ) w części kabinowej. Czy wymiennik ciepła jest jest w Zafirce razem z Klimą?

Dzieki za radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przerabiałem ten problem. Poszły ci gumowe oringi w łączniku nagrzewnicy z rurkami biegnącymi od chłodnicy. Ten typ opla tak ma. :wink: Włóż rękę pod pulpit środkowy u dołu w okolicy pedału gazu, lub na tej samej wysokości z drugiej strony. Jeżeli to oringi to w tej okolicy powinno być mokro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość darmowepliki

witam

 

mam podobny problem osttnio sprawdzałem i miałem płyn w zbironiku wyrównawczym a wczoraj patrzę i pusto oczywiście odrazu dolałem ale po zapoznaniu z tematem sprawdzialem co się mogło stać i wychpdzi na to że cos z wymmiennikiem ciepła czy jak to sie tam fachowo nazywa, bo podłoga (dywaniki u kireowcy i pasaera) mokre i tłuste.

Mam pytanko gdzie sprawdzic jaki model wymiemnnika dokładnie mam oraz czy gdzies na forach spotkaliście się z opisem jak przeprowadzic wymiane tego elementu chodzi mi ocenne podpowiedzi jak co zdemobtować żeby nic nie zniszczyć.

OPEL Astra G 2.0 DTL kombi diesel 2000 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeprowadzic wymiane tego elementu chodzi mi ocenne podpowiedzi jak co zdemobtować

 

"Załatw" sobie książkę - Sam naprawiam Astra II , Zafira. Tam chyba jest opis demontażu i wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko gdzie sprawdzic jaki model wymiemnnika dokładnie mam oraz czy gdzies na forach spotkaliście się z opisem jak przeprowadzic wymiane tego elementu chodzi mi ocenne podpowiedzi jak co zdemobtować żeby nic nie zniszczyć.

OPEL Astra G 2.0 DTL kombi diesel 2000 r.

Pobierz te porady pobrane przed ACTA teraz ich już niema sa jeszcze tu.

 

Regulamin forum §10. Załączniki

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darmowepliki

Witam

Dzięki za odpowiedzi

 

Dziś próbowałem się dostać do wymiennika ciepła, ale to za dużo roboty żeby się dostać i potwierdzić tylko że to ten element wysiadł,

a raczej innej opcji nie ma.

Dywanik od strony pasażera dobrze nasiąknięty pod silnikiem zero przecieków i na przejściu rurek do kabiny od strony silnika też sucho.

Rozebrałem schowek i próbowałem cos tam wymacać ręką ale wszędzie było sucho.

Podjąłem decyzję że jak już się zabierać do naprawy to muszę mieć drugi wymiennik ciepła, bo jak juz rozbiorę cały przód, bo chyba innej opcji nie ma,

aby to wymienić, to warto by mieć zapasową część.

 

Dodatkowo nie świeci i się kontrolka od świateł mijania na i podświetlenie zapalniczki.

I tu moje pytania czy ktoś jest w stanie przesłać mi konkretne typy modele diody/żarówek do podświetlenia zapalniczki i kontrolki świateł mijania oraz model wymiennika ciepła do mojej asterki – poniekąd po to zaglądałem tam dziś żeby zobaczyć jak to wygląda bo w sklepach nieraz potrafią się pomylić i jak rozbiorę cały przód, a się okaże że to co kupię będzie wyglądało inaczej, n iż to co zdemontuje to będzie lipa, bo i do sklepu jechać wymienić nie będzie czym :rolleyes:

 

Jak ktoś jest zorientowany to prosiłbym o podanie powyższych danych modele diod/żarówek i wymiennika ciepła mile widziane byłyby linki do fotek

No oczywiście cenne podpowiedzi jak to wszystko wymienić, gdzie tanio kupić części przez Internet tez by się przydały, jakieś foty lub linki do filmików czy stron gdzie jest pokazane jak to zrobić.

 

Liczę na Waszą pomoc

Pozdrawiam

Moja Astra to

Astra kombi 2.0 DTL 2000 rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej podałem ci linka do opisów co i jak sie wymienia ale zadziałała ACTA Regulamin forum §10. Załączniki na forum jeżeli jesteś w potrzebie to wal na priv.

Edytowane przez zafek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności