Skocz do zawartości

zaparowany reflektor


Gość MaRxK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem auto i po pierwszym umyciu zauważyłem że jeden reflektor zaparował.

Sprawdzałem i pod uszczelką między szkłem reflektora a tylną jego częścią jest malutka szpara.

Czy wystarczy zakleić to silikonem, po wysuszeniu reflektora w środku, czy też konieczna jest jego wymiana?

Widziałem na allegro że niektórzy sprzedają samo szkło reflektora. Jak jest łączone szkło z tylnią częścią reflektora ?

Może ktoś miał podobny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaRxK, wystarczy uszczelnic silikonem technicznym ,najlepiej wysokotemperaturowym(wiadomo zarowka grzeje,silnik tez cieply,moze nie na tyle ale zawsze) i wystarczy,parowac tez ci moze bo wilgoc dostaje sie takze od strony zarowki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaRxK, Niestety jest to typowy problem w astrze 2.Możesz spróbować z tym silikonem,ale wątpię,czy to coś da.Kiedyś była na gwarancji wymiana zaparowanych reflektorów w ASO,ale tyle tego było,że zaprzestano.Też próbowałem na silikon,ale mi nie wyszło i jeżdzę tak.Przy reflektorze są krotkie wężyki,zobacz może jest niedrożny,albo odsun gumę z żarówki,żeby para wyszła.

Mój parujący kupiony był na gieldzie i jest angielski,a ten drugi oryginal niemiecki i nie ma z nim problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez od srodka jak ci sie uda przetrzec go rozpuszczalnikiem lub benzyna ekstrakcyjna lub czym na bazie alkoholu ,ja tak u siebie zrobilem przed uszczelnieniem i pomoglo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także zaparowany był lewy reflektor. Dziwne jest to że nie chciał wyschnąć, przez kilka dni był zaparowany. Dopiero gdy wyjąłem na 2 dni jedną z żarówek para z reflektora zeszła.

 

Tak się zastanawiam, czy możliwe że w jakiś dziwny sposób w myjni duże ciśnienie wody spowodowało dostanie się wody do środka ?

Taka myśl nachodzi po tym, że reflektor musiał być w miarę szczelny skoro para nie chciała zejść, dopiero interwencja z wyjęciem żarówki pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć -tak się składa ,że wiele reflektorów fabrycznie montowanych w autach paruje -podczas gwarancji wymienią Tobie reflektor , ale co późnie ? . Tak się składa ,że zajmuję się sprzedażą reflektorów samochodowych już 12 lat, i jedyne co mogę Tobie poradzić to

1. wymontuj reflektor , za pomocą opalarki do farby (każdy warsztat blacharski posiada takie urządzenie ) rozklej szybę , podgrzej ten klej i na powrót wklej , porządnie dociskając( skuteczność ok. 90%) przypadków,

2. rozklej reflektor , wydłub cały klej z rantu , odtłuść i w to miejsce nałóż pistoletem klej do szyb ( 100%) skuteczności.

Powyższe metody mają jeden mankament , dla osób , które nie miały z tym wcześniej stycznośći może stanowić problem takie podgrzanie , aby nie uszkodzić reflektora, w związku bztym proponuję udać się do osób , które zajmują się tym profesjonalnie . pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności