Skocz do zawartości

ile firm tyle zdań- łacznik stabilizatora


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

przymierzam sie do wymiany lacznikow stabilizatora w astrze g (przod). po krotkiej orientacji znalazlem mase firm ktora produkuje to ustrojstwo w bardzo roznych cenach. z moich informacji wynika ze oryginalne ale i najdrozsze sa firmy Lemforder. czy poleci ktos jakies tansze a jednoczesnie dobre laczniki. dzieki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na pierwszy montaż są montowane elementy zawieszenia m.in. takich firm jak TRW, Lemforder, Boge. Łącznik to trochę taki słaby punkt ze wzg. wytrzymałościowych.

Dobry jest jeszcze: (Federal Mogul) - Moog, troszkę słabiej:Swag, Ruville, czy Febi, "hiszpan" robi RTS ale to już jest słabsze podobnie jak Delphi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam,

 

Mechanik zaproponował mi łącznik stabilizatora Boge. Czy jest to dobry wybór za rozsądną cenę. Nie mam wogóle porównania i orientacji w tego typu częściach. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie to proszę o rady. Znalazłem gdzieś w sklepie internetowym taki łącznik za ok 60zł. Czy taka cena jest adekwatna do jakości? Ile wogóle kosztują oryginalne łączniki, które są montowane w w nowych autach?

Przy okazji czytania innego posta ktoś wymienił kwotę 20zł za wymianę jednej strony łącznika stabilizatora. Czy w przeciętnym warsztacie taka cena to uśredniony koszt? Miał ktoś jakie taki przypadek? Proszę podzielcie się opiniami nad tym tematem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt - cena za usługę zazwyczaj jest do dogadania

nie będę mówił o kryteriach jakimi kierują się co niektórzy wykonujący te usługi

jeden wymieni Ci łącznik za 20zeta, drugi za 20 nawet się nie schyli i zawoła np 40

ale nie jest to jakaś skomplikowana czynność.

 

Co do ceny za element - coś mi się widzi, że zakręcony ten mechanik

Boge - do Astry H nie spotkałem łączników i takowych nie ma również w katalogu Boge czyli chyba sam je tłucze pod tą nazwą :)

co najwyżej firma powiązana z Boge - LEMFÖRDER i tu 60zł jest przyzwoitą ceną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jutro lub w czwartek będę naprawiał więc okaże się jaki będę miał koszt. 20 czy 40 nie jest to spory wydatek więc te koszty mniej są ważne niż np jakość zakupionych łaczników. Czytałem że przy kiepskiej jakości (tanich) łącznikach naprawę dość często trzeba je wymieniać.

Dzięki za odpowiedź. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kupuj badziewia i takowego nie daj sobie wcisnąć

Firmy zalecane masz wymienione w tym i innych tematach - i tego się trzymaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! widziałem na allegro jakieś całe metalowe do astry g. Do tego poduszki stabilizatora Polskiego producenta i niedrogo58 zł podobno lepsze niz plastikowe. Czy ktoś coś wie na ten temat?;-)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! widziałem na allegro jakieś całe metalowe do astry g. Do tego poduszki stabilizatora Polskiego producenta i niedrogo58 zł podobno lepsze niz plastikowe. Czy ktoś coś wie na ten temat?;-)?

W łączniku najważniejsze są gumy i to one siadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności