Skocz do zawartości

Obieg wewnętrzny nie chce się wyłączyć


Gość Krist-off

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krist-off

Wczoraj na trasie załączyłem klimę i obieg wewnętrzny. Kiedy już wystarczająco się zchłodziło chciałem wyłączyć obieg wewnętrzny jednak bez skutku. Żaróweczka na przycisku obiegu wewnętrznego pali się, jednak po jego przyciskaniu (wyłączaniu) nie ma żadnego efektu. Pokrętło nawiewu ustawone jest w prawidłowej pozycji.

 

Słyszałem, że nie można zbyt długo jeździć na obiegu wewnętrznym.

Który z bezpieczników odpowiada za obieg wewn. bo nie mogę znaleźć (jest tylko jeden który odpowiada za cały nawiew). Jeżeli się mylę to poprawcie.

 

Mogła paść elektronika?

 

Za porady z dóry dziękuję.

 

Krzysiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie Kolego padł silniczek od tej klapy. Załatwiłem to w taki sposób, że wywaliłem cięgiełko i mam non stopa obieg zewnętrzny. Ale może u Ciebie to będzie faktycznie bezpiecznik. A ich opis masz na ściance schowka, który musisz wyjąć żeby dostać się do nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krist-off

dzisiaj po pracy wracałem do domu z zamiarem naprawy tego ustrojstwa lecz...

 

 

moja Asiunia zrobiła mi niespodziankę i się sama naprawiła - obieg wewnętrzny i zewnętrzny chodzi już jak należy

 

pewno się ze mną droczy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem podobny problem, i też po jakimś czasie samo się naprawiło. Ale niestety na krótko. Okazuje się że jest to częsta przypadłość w AII. Psuje się serwomechanizm, który pracuje non stop po włączeniu zapłonu. Jeśli padnie Ci całkiem, a masz nagrzewnicę typ BEHR a nie DELPHI to polecam zakup tu:

http://www.allegro.pl/item380787610_silnik_nastawnik_regulacji_nawiewu_opel_astra_g_2_.html

W serwisie kszyczą za ten silniczek 400 zł :wesoly:

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Korzystam z okazji i dolaczam sie do tematu, szukalem na forum lecz nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. U mnie obieg wewnetrzny wlacza sie tylko na czas gdy trzymam wcisniety przycisk, gdy go puszczam wylacza sie.

Jesli ktos mial cos podobnego i udalo mu sie to naprawic we wlasnym zakresie to prosze o pomoc.

Z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mial cos podobnego i udalo mu sie to naprawic we wlasnym zakresie to prosze o pomoc.

Z gory dzieki

Dosiek, szukaj w tematach bo było na ten temat!! .A na marginesie jak ci nie załącza to masz w tym przycisku wyrobiony lub ci wypadł taki mały metalowy element .Trudno mi fachowo określić ten element. Ale juz wiesz o co chodzi .Jak nie to szukaj w tematach bo nawet byly w ofercie sprzedaży u jednego z forumowiczów. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Racja brzoza

Pewnie zle szukalem, zazwyczaj staram sie nie zasmiecac zadnego forum.

Jesli kogos interesuje moj problem to tu sa rozwiazania

http://forum.opel24.com/co-wylacza-silniczek-od-obiegu-wewnetrznego-vt14119.htm?highlight=przycisk+obiegu+powietrza

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Jak sprawdzić w jakim położeniu jest klapa- czy widać to po wyjęciu schowka??? Jeśli ktoś może pomóc to proszę o fotkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności