Skocz do zawartości

Włączniki


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam tu konsolkę do sterowania nawiewami od opla zafira.Od drugiej strony są mechanizmy krzywkowe,które ciągną linkami od nawiewów.

Oprócz krzywek znajdują się tam występy,które ustawione w odpowiednich pozycjach załączają włączniki.Czy ktoś wie czym one dokładnie sterują?Te włączniki wciskają się bezgłośnie(nic nie cyka po ich wduszeniu) oraz wchodzą do kostki w której jest trochę elektroniki.

 

Załączam plik do fotki http://www.wrzuta.pl/obraz/8xvHnPLqox/wlaczniki

 

Dodam,że w pokrętle od zimn/ciepłe następuje wciśniecie włącznika w momencie przestawienia w pozycję maksymalnie zimno a w drugim pokrętle włącznik jest załączany w ustawieniu nawiewu "tylko szyba przednia"

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to przy pozycji nawiew tylko szyba wyłącza sie klimatyzacja

To już mam rozwiązane.Wciśnięcie tego przycisku ,przez pokrętło od kierowania nawiewu na szybę powoduje ,że nie możliwy jest wtedy obieg wewnętrzny z kabiny,czyli na szybę leci powietrze pozyskane z zewnątrz pojazdu.Sprawdziłem i faktycznie nie jest możliwe zastosowanie obiegu wewnętrznego w tej pozycji.Czy wyłącza klimę? chyba nie bo gdy chcemy odparować szybę to właśnie jest potrzebne wtedy to ustawienie+ustawienie ciepłego powietrza na max+działająca klima.

To drugie mnie szczególnie interesuje.Czekam na sugestie , mi wygląda na coś związanego z klimatyzacją ale nie mam pewności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A propos przełączników nawiewu. Dziś magik powiedział, że przy ustawieniu pokrętła szybkości dmuchawy na "0" klima(sprężarka) nie załączy się. U mnie się załącza - magik twierdzi że to nieprawidłowość. Czy coś wiadomo na ten temat.

Dzięki za wszelkie sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przełączników nawiewu. Dziś magik powiedział, że przy ustawieniu pokrętła szybkości dmuchawy na "0" klima(sprężarka) nie załączy się. U mnie się załącza - magik twierdzi że to nieprawidłowość. Czy coś wiadomo na ten temat.

Dzięki za wszelkie sugestie

U mnie się też włacza i wg mnie to normalne !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W vectrze też mam klimę i tam włącza się bez względu na ustawienie dmuchawy. Znaczy się objaw normalny. Dzięki za szybkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Temat podrążyłem jeszcze w innych miejscach.

Jest takie jedno forum na tym świecie gdzie nadchodzi pomoc.Jeden z tamtejszych forumowiczów napisał :

"ten drugi powoduje zamkniecie zaworu nagrzewnicy. Tzn przy zupełnie zimnym nawiewie płyn nie płynie przez nagrzewnicę."

Jest to wysoce prawdopodobne.Może komuś się przyda szczególnie w przypadkach nawiewu ciepła w zimie lub chłodu w lecie.Jak coś nie teges z tym włącznikiem to mogą być różne odczucia.U mnie leciało ciepłe powietrze na klimie.Pokręciłem w lewo i prawo parę razy i zatrybiło mam zimne jak lód ale podejrzewam ten włącznik lub być może zawór.Taki "cycek" też może namieszać w klimie jak widać.

 

Tak na marginesie to szkoda,że za chęć zdrążenia tematu wstawiają mi uwagi typu "następnym razem warning ....".Zdublowałem temat tyle że pod asterką-bo tam też są użytkownicy prawie zafir-dość sporo-mam na myśli astrę G,którzy niekoniecznie muszą czytać tematy z zafiry ale niektórzy myślą ,że jeżeli nikt nie odpowiada na forum zafiry to że niby niecierpliwy jestem i że powinienem poczekać (heh tylko ile jeszcze dni) bo potrzeba cierpliwości i że łamię w ten sposób regulamin itd itp.Być może łamię ale w dobrej wierze..Mam nadzieję że kolega KOKOS zrozumie mój upór i następnym razem zanim temat wywali do kosza to zapyta i na moją prośbę o wstawienie ponowne tematu odpowie zrozumieniem.

To tyle.

Pozdrawiam Was ludzie i zaglądajcie czasem na elektrodę :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności