Skocz do zawartości

problemowa astra II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam, jestem tu nowa osoba i na dodatek kobieta :wesoly: mam kilka problemow ze swoim autkiem. moze znajdzie sie ktos kto mial podobny problem ;p

1) klima - chyba dziurawa chłodnica, nabity zostal gaz ale po 2 tygodniach uciekl; ktos mi tez zwrocil uwage ze silnik nie rowno pracuje z powodu sprezarki, ale nie znam sie na tym (co robic i do kogo z tym uderzyc, zeby nie wywalic zbyt duzo kasy?)

2) od miesiaca cos mi zaczelo stukac przy ruszaniu i hamowaniu, jest to gluhy dzwiek i trudno stwierdzic skad dochodzi (czy to moga byc przeguby??)

z gory dzieki za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicoletta

1.Nabic klime gazem z kolorem i sprawdzic wyciek-naprawa w firmie zajmujacej sie klima

2.Jechać na stacje diagnostyczną i szukac przyczyny na szarpakach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bylam na przegladzie technicznym 3 m-ce temu i auto bylo na szarpakach - i nic.

ten mechanik cos tam mruczal pod nosem ze w niedlugim czasie trzeba bedzie cos wymienic w przednim lewym kole.

 

a z ta klima to tez juz byla nabijana z barwnikiem, tylko ze ja zapomnialam pojechac i sprawdzic czy nie ma wycieku :wesoly: (wybaczcie ale jestem kobieta) ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

3 miesiące po polskich drogach to jak 3 lata po niemieckich ;)

 

Podjedź na stację diagnostyki - koszt nieduży i niech Ci zrobią wydruk ze stanu amortyzatorów oraz wypiszą wszystkie części zawieszenia z nadmiernym luzem.

 

Co do klimy to jeżdżąc bez czynnika (prawdopodobnie bez oleju też) bardzo szybko ją zatrzesz a to przecież najdroższa rzecz w samochodzie (silnik jest już tańszy od tej sprężarki http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif )

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki za odpowiedz...

 

to juz u mnie pewnie ta sprezarka sie zatarla... jak to mozna sprawdzic, czy to urzadzenie bedzie jeszcze dzialalo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To zależy czy dużo używałaś klimy z pustym układem. Jeśli jeździłaś bez niej to nic się nie powinno stać. A tak to jazda do mechanika. Do tego czasu nie używać klimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kobiety, przecież jak nie ma ciśnienia gazu w układzie to klima się nie załączy, po to są te czujniki, które zezwalają lub nie na dopuszczenie prądu do elektormagnesu w sprężarce a tym samym do uruchomienia kompresora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) od miesiaca cos mi zaczelo stukac przy ruszaniu i hamowaniu, jest to gluhy dzwiek i trudno stwierdzic skad dochodzi (czy to moga byc przeguby??)

z gory dzieki za odpowiedz

"Stuki na nierównościach, na zakrętach lub podczas hamowania bądź przyspieszania może być przyczyną uszkodzenia sworznia wahacza..."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Sly_1981 - sprężarkę można zatrzeć nawet z pełnym czynnikiem.

Wystarczy, że serwis uzupełnia tylko ubytki czynnika - nie sprawdzając oleju ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności