Skocz do zawartości

moja książka serwisowa - czy wszystko bylo serwisowane OK?


Gość kuba26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu a w zasadzie odkad kupiłem moją astre z przebiegiem 85k km borykam sie z problemem. Podczas przyśpieszania auto tak jakby przerywało. Przy włączonej klimie od czasu do czasu falują obroty i efekt ten podczas jazdy pojawia się częściej. Podejrzewam(nie wiem czy slusznie) że to wina rozrządu(moj znajomy podobno mial identyczny problem) Moj silnik to 1.7 DTI isuzu. Poniżej przedstawiam zdjecia mojej książki serwisowej, która nistety jest w jezyku niemieckim, co utrudnia mi zorientowanie sie co bylo wymieniane. Prosilbym bardzo uzytkowników regularnie serwisujacych swoje astry o porównanie ze swoimi ksiazkami serwisowymi. Z góry dziekuje ;)

 

 

zdjecie 1

zdjęcie 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie chce cie mwartwic ale ta ksiazka chyba nei jest z tego auta

 

na foto 2 masz krzyzyk w polu ze sprawdzone zostaly swiece - w dieslu

 

wogole zaznaczyli wszystko z gory na dol lacznei z wymiana baterii w pilocie od centralnego

troche to dziwne

 

od kogo kupiles to auto - handlarz czy z rak prywatnych???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna osoba, znajomy wujka (niemiec) pracujący w oplu. Auto w środku utrzymane perfekcyjnie(jedynmie żarówka byla spalona) ale coraz bardziej martwi mnie własnie ten problem z silnikiem ;) co powinienem zrobic w tej sytuacji?

 

PS na zdjeciu 2 wszystko jest zaznaczone "nein", wymieniony zostal chyba jedynie olej na syntetyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS na zdjeciu 2 wszystko jest zaznaczone "nein", wymieniony zostal chyba jedynie olej na syntetyk

 

racja sorrki

ja se to tak powiekszylem zeby dokladnie przeczytac ze mi obcielo co tam nad tym pisalo a nei zworcilem na to uwagi

 

czyli ksiazka by byla pewna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedno czemu Y17dt jeździł od nowości na półsyntetyku ;) Zmieniono olej na pełen syntetyk przy 60 000, dziwne http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

Ja mam praktycznie ten sam silniczek i jeździł na 5w40 od nowości dopiero ja teraz przy 149000 zalałem (z wątpliwej oszczędności) mu 10w40.

 

Witam, od pewnego czasu a w zasadzie odkad kupiłem moją astre z przebiegiem 85k km borykam sie z problemem. Podczas przyśpieszania auto tak jakby przerywało.

To na 90% przepływomierz powietrza, tu jest link:

http://forum.opel24.com/przeplywomierz-vt14868.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeżeli chodzi o przegląd

26.07.05 to wymieniony był:

Filtr powietrza

Filtr paliwa

Płyn hamulcowy

I chyba skasowali inspekcję

 

16.08.06

Filtr kabinowy (chyba)

Filtr paliwa

Skasowali inspekcję

 

 

29.11.07

Nic nie wymienili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Dla twojego spokoju wymień, może się okazać że gdybyś nie wymienił pompy to będzie przeciekać i wtedy drugi raz wymieniasz całość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twojego spokoju wymień, może się okazać że gdybyś nie wymienił pompy to będzie przeciekać i wtedy drugi raz wymieniasz całość.

W tym silniku pompa wodna nie jest na pasku rozrządu wiec jak nie przecieka to po co wymieniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności