Skocz do zawartości

Kontrolka oleju Zafira A


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam taki mały problem, chodzi o to że pewnego dnia zaświeciła mi się kontrolka oleju więc postanowiłem sprawdzić poziom tego oleju i okazało się że jest go za mało, postanowiłem dolać, kupiłem olej dolałem i jest wszystko ok do czasu gdy zafirka się zagrzeje i na wolnych obrotach (ok. 900-1000) ta kontrolka zaczyna migać bardzo szybko jak się przegazuje albo zaczyna ruszać i obroty są już wyższe kontrolka się gasi, auto wogóle nie traci mocy ani nic się z nim nie dzieję wszystko działa jak należy, więc mam ogromną proźbę czy ktoś może powiedzieć co z tym jest nie tak ?? Dodam że autko jest z 2003 roku 2.0 DTI w automacie. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję Pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

 

tez mam Z -A 2000 rok 1.8,

i tez miałem taki przypadek nagle sie zapaliła kontrolka, sprawdzilem pozim było mniej niz połowa - dolałem i jest ok

 

ale... z poszukiwań na necie to odkryłem ze trzeba co kilka tyś ( np co 5 tys km ) dolać 'setkę' :roll: oleju

 

tak tez mi kiedys opowiadał znajomy miał Diesla ze regularnie uzupełnia - wtedy sie smialem z niego ale teraz wiem z doświadczenia:(

 

pozdr tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

spiesze doniesc, ze takie zachowanie kontrolki oleju to nic innego jak padniety czujnik cisnienia oleju.

Mialem identyczna sytuacje w kwietniu - kontrolka z biegiem czasu zapalala sie co raz szybciej i przy coraz wyzszych obrotach.

Dolewanie oleju nic nie daje, moze tylko powaznie uszkodzic silnik.

Koszt wymiany czujnika to 6,5 eur + robocizna, (nie wiem ile w Polsce, ale napewno nie drozej)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

witam mam ten problem mozna powiedziec ..wciaz i nie wiem juz co z tym zrobic jak sie rozgrzeje zafi to nie kontrolka tylko wyswietlacz pokazuje ,,sprawdz poziom oleju ,, a olej wymieniony jest od 2 m-cy nowy castrol i stan jest pelny ?? filtr tez wymieniony /olej polsyntetyk , a moze syntetykiem zalac ?? /benzyna 1,6 .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odzywa się czujnik poziomu oleju w który jest umocowany misce . Miałem to samo, ale u mnie dolewka załatwiła sprawę. Podpowiadano mi wtedy, aby wykręcić i umyć lub wymienić jeżeli dolewka do poziomu 34 wskaźnika nie pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odzywa się czujnik poziomu oleju w który jest umocowany misce . Miałem to samo, ale u mnie dolewka załatwiła sprawę. Podpowiadano mi wtedy, aby wykręcić i umyć lub wymienić jeżeli dolewka do poziomu 34 wskaźnika nie pomoże

To raczej chodzi o czujnik cisnienia oleju. Czujnik jest 2 membranowy i charakterystycznym

objawem uszkodzenia pierwszej membrany jest miganie kontrolki na niskich obrotach. Na wyzszych obrotach pierwsza membrana jest ignorowana i pobierane sa sygnaly z 2 membrany. Moim zdaniem nie ma co tego czyscic tylko trzeba wymienic, nowy czujnik to kosz ok 40 zl. Czujnik cisnienia oleju znajduje sie na misce olejowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o umiejscowienie czujnika ciśnienia oleju to nie zgodzę się z tobą że jest on na misce olejowej. Czujnik ciśnienia oleju jest w bloku silnika patrząc od przodu pojazdu po lewej stronie pod włącznikiem turbiny (widać go tylko z kanału jest jednopinowy ). A jeśli chodzi o miganie to instrukcja opla mówi, że nie jest to usterka jeśli miganie jest na wolnych obrotach i nie świadczy to o awarii jeśli gaśnie po dodaniu gazu i jest objawem bardzo wysokiej temperatury oleju. Osobiście jednak myślę, że jest to denerwujące. Wymieniłem czujnik (koszt czujnika 22zł wymiana 15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności