Skocz do zawartości

Strasznie kłopotliwa sytuacja - muchy. Pomocy


Gość Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trochę mi głupio pisać o tym na forum ale co kilka głów to nie jedna. Niestety nie posiadam garażu i samochód stoi pod takim zadaszeniem. Jednak w słoneczne dni których teraz jest sporo tył samochodu jest oświetlany przez słońce, a srebrny lakier ściąga muchy jak miód pszczoły. Po umyciu wystarczy zostawić samochód na 24 godziny i jest na nim pełno muszych odchodów. Już nie mam siły. To zasługa jednego oszołoma - sąsiada który mieszka jakieś 50 metrów ode mnie i na starość rekreacyjnie zachciało mu się hodować krowy czy coś takiego. Myślę o jakimś odstraszaczu ultradźwiękowym ale nie wiem jaka jest ich skuteczność :P

 

POMOCY!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstraszacze tu raczej nie pomoga

jak nei masz kasy na garaz tu wez kup troche folii i to co masz obij dookola folia - moez bedzie szczelniejsze i nei bedziesz mail tyle much

a sasiada to wez keidys w nocy postrasz tomu sie odechce glupot na starosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
arek, kolego każdy może sobie hodować co chce jeżeli prawo tego nie zabrania. A że kolega Michael nie napisał że sąsiad trzyma krowę na balkonie więc pewnie temu sąsiadowi można naskoczyć najwyżej. Ja bym tam spróbował pogadać z typem żeby zastosował coś na muchy. Z moich doświadczeń polecam taki płyn, z dwóch składników się go bełta i smaruje np futryny okien. Mucha siada i pada. A jak nie da się dogadać to zawsze można powiesić koło astrolota białą szmatkę nasączoną tym dziadostwem. U mnie w chlewni bynajmniej to działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To się właśnie tak nazywa - dwuskładnik. Do kupienia w sklepach ze środkami ochrony roślin za kilka - kilkanaście złotych. Jeden pojemnik starcza mi na pół sezonu muchowego na chlewnię 300 ogonów. Aha pod szmatką można przyczepić spodek jakiś, żeby muchy nie leciały na ziemię lub na auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zaciągać plandekę na auto to i się mniej nagrzewać będzie. Jak masz miejsce i kasę to zbuduj sobie garaż na lekkiej konstrukcji to i bez pozwolenia go wybudujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z plandeką nie radzę. Raz że porysuje się autko, dwa że nie będzie miało wietrzenia, trzy że cokolwiek kłopotliwe jest codzienne nakrywanie i odkrywanie. A blaszany garaż nagrzewa się jak ta lala, co przyciągnie jeszcze większą ilość much...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być blaszany, wystarczy drewniana konstrukcja od góry zadaszona, po bokach drewniana kratownica i już masz cień, widziałem kiedyś coś takiego jak budowali w programie DIY. Z plandekom się zgodzę, trochę meczenia z tym na pewno jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A to się zgodzę. Ogólnie blaszanych kosntrukcji to nie lubię, ale drewniane to spoczko. Tylko trzeba pamiętać żeby nie zabezpieczać drewna przepalonym olejem. W tym wypadku (biały samochód) może być nieciekawie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ze starych ludowych sposobów dobra jest jeszcze nalewka z muchomorów sromotnikowych.

Zalewasz pokrojone muchomory wrzącym mlekiem z dużą dawką cukru. Jak ostygnie masz fajny środek na różne owady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności