Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Merivę b 2011r  1.4 100km. Samochód jest bardzo słaby w dolnym zakresie obrotów. Fabrycznie powinien rozpędzać się do 100 w 14sekund u mnie to 19 sekund. Rozrząd wymieniony, katalizator nowy, wydech sprawdzony, kompresja sprawdzona, czujniki maf map sprawdzone, lewego powietrza chyba nie dostaje bo obroty nie falują. Jeździ tak samo źle na LPG i na benzynie więc układ paliwowy też chyba ok. Był u dwóch mechaników i każdy stwierdził że parametry na komputerze są ok. Mam teraz pomysl że to może wina klap wirowych. Gruszka pracuje ale może w środku są wyciągnięte przez poprzedniego własciciela. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi klapami? Czy możliwe że przez brak tych klap samochód osłabl w dolnym zakresie obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
https://forum.opel24.com/topic/111296-brak-mocy-meriva-b-100km/
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności