Skocz do zawartości

Falujace obroty w Astrze II (g)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam niedawno kupiłem Opla Astrę II z silnikiem 2.016v ecotec..Ostatnio zaczeło sie coś nie dobrego dziać z silnikiem :wesoly: tzn.; gdy silnik wejdzie na normalna temp. pracy czyli po nagrzaniu na wolnych obrotach zaczynają falować obroty tzn.;gdzieś od 1500-do2000 obr/min w góre i w dół..po spokojniejszej jeździe obroty ustanawiają sie gdzieś na około 1500obr/min. Na zimnym silniku obroty są nominalne gdzieś około 900obr/min oczywiście dopóty dopóki silnik nie chwyci temp.

Jeśli ktoś z was miał podobną usterkę lub wie o co chodzi..prosze o jakąś wskazówkę.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pierwszy krok: sprawdzić silniczek krokowy i ewentualnie wyczyścić.

Dziękuje sprawdzę ..w razie czego napisze czy pomogło..pozdrawiam..szerokości..:roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam ! Na biegu jałowym falują mi obroty. Silnik krokowy wymieniony na nowy,przepustnica wyczyszczona i nadal jest tak samo. Co mogę jeszcze zrobić ? Opel Astra G 99 rok 1.6 16V. Pozdrawia i czekam na odpowiedz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego ja w swojej corsie x14sz tez tak miałem, poprostu gazownik tak ustawił żeby minej samochod palił! nie denerwoj sie i nie dociekaj, jak ci ustawi mocniejsza mieszanke to bedzie wiecej palił!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam podobny problem. Mam Astre II 1.6.16v + LPG.

Kiedy uruchomie silnik - niezaleznie od tego czy jest cieply czy zimny to faluja mi obroty od 600 do 800 rpm. Objaw ten wystepuje zarowno na benzynie jak i LPG. Zmienilem cewke, wyczyscilem przepustnice, zmienione swiece, sprawdzona lambda, wyczyszczone wtryskiwacze. Nie mam pojecia co to moze byc. Jest jeszcze jeden objaw. Po przejechaniu okolo 20km na benzynie zapala sie kontrolka emisji spalin/impobilajzer. W momencie jak przelacze na LPG - kontrolka gasnie, gdy znow na benzyne po 20 km sie zapala.

 

Jakies wskazowki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi falowały obroty na luzie (jadąc na LPG) - zwłaszcza gdy się zatrzymałem (np. na światłach) po dynamicznej jeździe. Problem miałem jakieś 4 miesiące i już myślałem że tak musi być albo że coś jest źle wyregulowane. Jednak podczas zupełnie innej naprawy mechanik zauważył że z parownika ulatnia się gaz. Po wymianie parownika problem znikł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności