Skocz do zawartości

Jak podniesc tyleczek corsy do gory???


Gość Daniel GSi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel GSi

Witam, jak w temacie, co moge zrobic zeby podniesc tyl auta o jakies 5-10cm :wesoly: Da sie cos wykombinowac niedrogo??? Wiem ze mozna wlozyc inne sprezyny ale to nie wchodzi w gre, bo jade nad morze i cala zaladowana sporasno siadzie bo juz sprawdzalem i nie chce zeby tylkiem po asfalcie ciagnela sie. Pytam bo nie wiem czy cos mozna zakombinowac zeby bylo wyzej, pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 20:37 ]

Gadalem z mechaniorem przez tel. i to podobno sie sprawdza ze mozna wlozyc twarde amory gazowe to tak nie siadzie, co sadzicie :cry: Nie przeszkadzaloby to ze z przodu mam orginalne olekowki do GSi a z tylu gazowe :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co możesz żeby sie uniósł do góry ale słyszałem o gumach które sie wsadza w sprężynę i tym sposobem nie siada niżej tzn do gleby po obciążeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy sa nibu do ciagniecia przyczep

ja slyszalem ze przeladowane auto +guma = peknieta sprezyna

 

nie wiem czy przypadkiem nie przeladowywujesz auta

o tym sporo ludzi zapomina jadac na wakacje

Corsa chyba nie wezmie wiecej na poklad jak 350 kilo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepszym rozwiązaniem będzie kupno amortyzatorów z regulowaną siłą docisku, tylko ile to kosztuje :D

 

Gazowe są zdecydowanie twardsze i samochód na bank mniej obsiądzie, co do dopuszczalnej masy Corsy C to przy wadze 1040 Kg (wersja 3-drzwiowa) wynosi ona 1500 Kg,czyli 460 Kg.

 

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 23:42 ]

Gadalem z mechaniorem przez tel. i to podobno sie sprawdza ze mozna wlozyc twarde amory gazowe to tak nie siadzie, co sadzicie :wesoly: Nie przeszkadzaloby to ze z przodu mam orginalne olekowki do GSi a z tylu gazowe :cry:

Tylko jest jeden problem w przypadku założenia na 2 osie amortyzatorów o różnej specyfikacji pracy może dojść do niekontrolowanego zachowania auta na drodze, o czym sporo jest w internecie, np tu:

http://www.mazdaspeed.pl/christmas/warsztat/warsztat.php?c=zawieszenie_amortyzatory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel GSi, Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wymiana sprężyn, oczywiści jeśli Twoje siadły.

10cm to dużo za dużo, pogorszy się prowadzenie auta. Z drugiej strony jest możliwe pewne podniesienie, ale jeśli było by za duże może uszkodzić amortyzatory.

A jeśli chodzi o te

twarde amory gazowe

ściema, nie licz na wiele. Amortyzator ma trochę inne zadanie, no chyba że jest pompowany to coś by w tym było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Chyba jedynym sensownym wyjsciem bedzie zakup 4gazowek i tyle, bo kombinowac cos innego nie ma sensu chyba, albo wsadzic uzywane sprezyny od astry albo vectry :wesoly: Daloby to efekt :cry: wtedy zaladowany siadzie do odpowiedniego momentu i bedzie dobrze chyba, mam racje :D Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

No wlasnie to jest pytanie, od astry kombi prwnie daloby rade bo sa mocniejsze chyba, ale chyba sobie daruje i zaloze 4 gazowe amory, bo tak to cudowac ze sprezynami to chyba nie ma sensu na dwa tygodnie, juz sam nie wiem, moze az tak nie siadzie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Daniel daj sobie spokój z tymi przeróbkami, podniesiony tył to głupi pomysł, a spręzyny z astry napewno nie pasują, z kadeta podejrzewam ze tez nie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności