Skocz do zawartości

wspomaganie kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

hmmm teraz się zastanawiam czy mówimy o tym samym

 

u mnie słychać ją tylko podczas manewrowania przy parkowaniu przy nikłych obrotach i prędkości - taka praca silniczka czy jak to nazwać, więc może nie mam się czym na zapas martwić

 

zbiorniczek od wspomagania umiejscowiony jest jednak fatalnie

 

aha ojczulek przyzwyczajony do Viki C twierdzi że za ciężko chodzi wspomaganie u mnie ale to pewnie kwestia klasy samochodu, opon itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mysle ze to sa po prostu pierwsze objawy awarii. Z tego co pamietam to u mnie objawialo sie najpierw buczeniem zaraz po odpaleniu silnika, po czym przestawalo po doslownie 2 sek. Potem zaczela buczec przy kreceniu kolami w miejscu lub przy niskich predkosciach. Koncowka wygladala tak ze buczalo w zasadzie caly czas az sie ludzie na ulicy ogladali. W koncu cos glucho huknelo i wysiadlo wspomaganie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam astre ponad rok i od samego poczatku słychac moze nie buczenie ale jak by gwizd (cichy) raczej to nie zadna awaria tylko tak jest.........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie piszczy cały czas - przy ruchu kierownicą ten hałas się wzmaga. Jest tak od 45 tys. km (czyli od momentu zakupu samochodu). Odkąd wymieniłem olej we wspomaganiu, hałas jest wyraźnie cichszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie zawsze olej przy takich objawach. Ale najczęstszym powodem tego jest jest zacierająca przekładnia kierownicza. .Taka plastikowa opaska na przegubie maglownicy i pod nią dostaje sie woda!! następuje korozja!i utrudniony ruch przegubów.A zbiegiem czasu spalenie pompy wspomagania!! Sposób aby tego się ustrzec to zamienić tą opaskę na metalową wcześniej wyczyścic nasmarować i po kłopocie!! :)

mógłbyś wkleić fotę gdzie jest ta plastikowa opaska.

Myslę że byłoby to przydatne w końcó koszt pompy wspomagania to ok. 1,5tys

 

U mojej Astry też słychać pompę wspomagania jak się kręci na postoju, ale nie buczy. Po prostu słychać, ze działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wkleić fotę gdzie jest ta plastikowa opaska

Nie mam kanału! aby z niego skorzystać!! poza tym drążki sa dwa więc nie ma problemu ich odnaleść pod samochodem!! To zasadnicze cześci ukladu zawieszenia!! jest taki nawet temat . I tam zamieszczone są fotki! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

panowie a ja mam tez problem z astra tylko ze f 95 rok jesli na zgaszonym silniku delikatnie tylko przekrecam kierownica delikatnie ja ruszam to slysze stukanie i to z okolic maglownicy drazki ok czy to da sie zrobic czy to cos powaznego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mogą być luzy na listwie zębatej (przekładnia do wymiany/regeneracji), na krzyżakach na drodze koło kierownicu - przekładnia lub, co mało prawdopodobne, niedokręcone (poluzowane) opaski zaciskowe lub zużyte wielowypusty na tej samej trasie. Przyszło mi jeszcze do głowy, że mogłyby to być skrajnie wybite silentbloki, na których jest mocowana przekładnia do sanek (budy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności