Skocz do zawartości

Brak wspomagania, świecąca sie czerwona dioda akumulatora


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, przeszukałem forum i znalazłem parę rzeczy które mogły by sie u mnie przytrafić, ale wole sie upewnić czy dobrze rozumuje i żeby sie w niepotrzebne koszty nie wpuszczać. Dzisiaj podczas jazdy zaświeciła mi sie dioda czerwona ta ukazują akumulator i wysiadło odrazu wspomaganie. Analizując to co jest napisane na forum to wydaj mi sie ze mógł paść regulator napięcia alternatora. Poprawcie mnie jeżeli sie myle lub macie jakieś inne pomysły.

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie udzielone odpowiedzi.

 

[ Dodano: Czw Cze 19, 2008 20:13 ]

Dodam ze jak sie doda gazu i tak pokreci tak do 3000 obr to dioda ciemniej zaczyna swiecic i wraca wspomaganie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja miałam podobną sytuację, tylko że mi jeszcze dziwnie szeleściło pod maską, dość długo to ignorowałam aż w końcu poszła rolka napinacza alternatora :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziękuję za odp, dodam ze jak sie przekręci kluczyk w pozycje 1 to słychać ze włącza sie jakiś silniczek, muszę powiedzieć ze wczesniej cos takiego sie nie włączało, proszę o poradę

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziękuję za odp, dodam ze jak sie przekręci kluczyk w pozycje 1 to słychać ze włącza sie jakiś silniczek, muszę powiedzieć ze wczesniej cos takiego sie nie włączało, proszę o poradę

 

pozdrawiam

odpowiedź jest prosta- masz problem z elektryką

żeby nie spowodowac większych strat, jedź do speca, niech sprawdzi alternator- oprócz regulatora, mogą być walnięte również diody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, dioda czerwona od akumulatora czy ladowani sie juz wogule nie zapala,zato slychac jak sie stacyjke na 1 przekręci taki dzwiek jakby silniczek sie krecil coraz szybciej, czy ktos moze ma podobny problem, lub mial i wie co to za silniczek sie kreci i czy powinien sie krecic. Dodam ze bylem dzisaj u elektryka nawet u kilku i kazdy jak widzi ten alternator z pompa vacu to odrazu rece umywa i niechce tego sie nawet dotykac, jedyne co mi powiedzeli ze alternator padl. Polecili mi zamowic nowy w ceni 500 zl, mam nadzieje ze jego wymiana rozwiaze moje problemy. Jednak mam obawy co do tego wlaczajacego sie silniczka, slycac go jak zaczyna sie krecic coraz bardziej i bardziej, po zapaleniu silnika niewiem czy sie kreci bo juz zaglusza wszystko silnik.

 

 

Bardzo proszę o jakąś poradę. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze jak sie przekręci kluczyk w pozycje 1 to słychać ze włącza sie jakiś silniczek

maska do góry i niech ktoś przekreci kluczyk ,a ty nasłuchaj(celowo dałem "a",bo wiadomo co by było) :evil:

Po co nowy altek,diody lub regulator jest tanszą opcją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten silniczek kreci sie tak jak jest pompa paliwa, filtr oleju, moze to rozrusznik sie kreci, ale dlaczego zaczynal by sie sam krecic, mniejsza oto to w tych rejonach sie cos kreci. a dlaczego wymiana na nowy gdyz , powiem tak niesamowicie mnie sie spieszy, to raz, poszly diody i najprawdopodobniej wirnik, regulator ktos przerobil na taki jak od poloneza 9 diodwy, taka puszeczka wyprowadzona od alternatora i polaczona kablami z nim.

 

 

Ma ktos jakis pomysl co i dlaczego moze sie tak krecic po przekreceniu kluczyka, to cos jest +/- srodkowa czesc komory silnika zaraz zanim.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakis pomysl co i dlaczego moze sie tak krecic po przekreceniu kluczyka, to cos jest +/- srodkowa czesc komory silnika zaraz zanim.

 

W tym silniku 1,7DTI od strony grodzi jest pompa wtryskowa! Nie jest to jak w 20dti od przodu patrząc tylko za silnikiem! I czasami słychać taki charakterystyczny szmer , również jest to w 20dtl i dti..Co do alternatora to używki są , a nie jakieś przeróbki z poloneza bo widzisz jaki jest tego efekt! Poza tym sa dużo tańsze i wystarczy tylko poszukać juz nie wspomnę o używce!! Ale twoje pieniądze!! i twój samochód. http://moto.allegro.pl/item386626708_nowy_alternator_opel_astra_combo_diesel_isuzu.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ten silniczek co słychać i tak strasznie głośno (czuć również jak drży) to silniczek pod tym zielonym zbiorniczkiem, ktory widać na załączonych zdjęciach, dodatkowye moje pytanie to czy płyn ktory wypelnia ten zbiorniczek powinno byc widac na na bagnecie ktory jest na nakrętce. Wszytko widac na zdjeciach.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 16:34 ]

Dodam ze 500 zl za alternator to z kosztami przesylki kurierem, wiec chyba nie przepłaciłem, a dlaczego nie naprawiam gdyz nie mam czasu na to , musze jechac do pracy, ciekawi i nie pokoji mnie jeszcze to ze ten silniczek tak glosno działa i drży a zaczął tak działać jak wysiadł alternator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek tak glosno działa i drży a zaczął tak działać jak wysiadł alternator.

I od tego należało zacząc .A nie wróżenie z fusów!!. .jest to pompa wspomagania i gdy alternator nie dziala to są objawy zaniku wspomagania!! .Lub nawet uszkodzenia pompy!.Płyn powinien byc w granicach załączonej na bagnecie normy .Czyli między kreskami max i min. jest to wspomaganie elektroniczno hydrauliczne! :( Co do przeplaty za alternator . To jest indywidualna sprawa!! Ja też bym dostarczał cały miesiąc po 190 zł. za każdą sztukę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności