Skocz do zawartości

Przepływomierz vectra b 2.0 dti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam pisze w imieniu kolegi który ma problem z przepływka mianowicie podczas przyspieszania vectra sie muli i zapala sie kontrolka błedu na odczycie błedu wyskakuje przepływomierz i tu jest problem jest to vectra z 96 r 2.0 dti 16v 60 kw chcielismy sprawdzic przepłyomierz z innej vectry sprawdzilismy 4 sztuki ( pracuje w auto komisie wiec jest mozliwoś ) :( ale wszystkie wtyczki sa na 5 a on ma na 4 i tam te modele nie mają osobnego czujnika zaraz za filtrem powietrza a on ma od czego mozna dopasowa przepłwke :D od bezyniaka chyba bedzie za słaba :) jeden z mechaników stwierdził ze to co on ma to jest prawdopodobnie od 8 zaworowego hmm co zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobnego czujnika zaraz za filtrem powietrza a on ma od czego mozna dopasowa przepłwke

Tak kobinować z podmianami to można w firmie prowadzącej CZip tuning. Przepływki muszą być do danego silnika . Nawet te samesilniki 20dtl i dth są różne . Więc szukaj takiej jak ma być oryginalna. Lub podróba ale do tego silnika może będzie kilka miesięcy spokoju ale nie dłużej. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

ha i tu moge pomoc sytuacja identyczna jak u kumpla ten sam silnik blad przeplywki a to byl jakis węrzyk krotki jutro napisze jaki bo nie moge sie dzis dodzwonic tez mulil i kontrolka sie zapalala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam, mam prośbę gdybyś mógł napisać coś więcej o tym kabelku to by było fajnie bo mam podobny problem, też mi muli ale nie zapala się kontrolka błędu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym kabelku to by było fajnie bo mam podobny problem, też mi muli ale nie zapala się kontrolka błędu...

Nie o kabelku !! Tylko o przewodach podciśnieniowych!! Które to prowadzą od pompy Wacu poprzez elektrozawory i zawory!! [EGR upustowy turbo i klapki zawirowan!] które to mogą sie wysunąć lub po prostu pęknąć!! i podciśnienie spieprza :wink: te baniaczki to elektrozawory!! .A na nich sa wymienione przewody takie z plastiku wchodzące w takie gumki!! .Jak zaczniesz po tych kabelkach sie rozglądac to cie doprowadza do zaworu EGR -Turbo i tych klapek !! więc już wiesz czego szukać !! Mają być na swoim miejscu!!

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam mam podobny problem jak kolega wyżej. Mam opla vectre 2.0 DTI 16V z 1999r i jak jadę spokojnie wszystko jest ok nic sie nie zapala, jednak gdy tylko przycisnę troszkę mocniej gaz zaczyna sie mulić ( nie ma takiego "odejscia" jak wczesniej) i zapala sie lampka kontrolna silnika. Sprawdziłem jak kolega wyżej napisał przewody (wężyki) której idą z elektrozaworów do EGR i wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku. Czy uszkodzeniu nie uległ przepływomierz, a może to turbosprężarka. Pomocy :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, miałem podobny problem jakiś czas temu, z ta różnicą, że wszystkie przewody były idealne, a objaw podobny jak u kolegów powyżej, po kilku dniach grzebania doszedłem do tego, że przewody podciśnieniowe były zamienione, jeżeli ktoś ma taki problem, warto posprawdzać, czy na pewno macie wszystko dobrze podłączone, powodzenia!!

 

PS. wiem, ze temat już nie najnowszy, ale jestem nowy na forum i dopiero teraz znalazłem, więc pisze co wiem, pozdrawiam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności