Skocz do zawartości

Wskazówki opadają, wspomagania nie ma...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich serdecznie.

 

Kupiłem niedawno Zafirkę 1.8 w benzynie z 2000 roku, lecz mam z nią problem. Więc... gdy jadę, nagle opadają wszystkie wskazówki na zegarach, wyłącza się wspomaganie kierownicy, załącza się np. kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego i mrugają światła. Całe te zdarzenie trwa 20 - 30 sekund i później wszystko wraca do normy. Co może być tego przyczyną? Czyżby z komputerem byłoby coś nie tak?

 

Tak btw, żeby nowego tematu nie zakładać. Chciałbym wymienić olej przy wspomaganiu, ponieważ zrobił się już czarny i buczy przy skręcaniu kołami . Jaki wlać nowy? I gdzie się go spuszcza? Gdzieś przeczytałem, że trzeba odkręcić któryś wężyk od pompy, a tam idą dwa... pewnie wylotowy i powrotny. Zauważyłem że, na tej takiej belce jest taka śruba, może to nią się spuszcza?

 

Jeszcze jedno pytanko: jaki wlać olej do silnika? Poprzedni właściciel jeździł na elfie, tylko nie wiem na jakim....

 

Dziękuję i pozdrawiam :D

adeq4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Olej do wspomagania wlewa się normalnie przez korek wlewu za alternatorem za to aby spuścić całość to myślę, że najlepiej byłoby albo rozłączając przewody, a najlepiej demontując i wtedy wylać i zalać ale jest to dość skomplikowana i czasochłonna metoda pewnie najlepsza też. Jak ci opadają wskazówki i pada wspomaganie pewnie coś niedobrego dzieje ci się z ładowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeden z przewodów idzie akurat z alternatora na układ wspomagania te objawy jakby wskazują na uszkodzenie w tym obwodzie, a czy jest alternator nowy czy stary to mało ważne bo dioda może ci się uszkodzić w ułamku sekundy to samo regulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
GrzECHO, da radę samemu to sprawdzić, naprawić? Na elektronice coś się tam znam, tzn. umiem posługiwać się miernikiem, coś dobrze przylutować itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO, da radę samemu to sprawdzić, naprawić? Na elektronice coś się tam znam, tzn. umiem posługiwać się miernikiem, coś dobrze przylutować itp.

Z tego co wiem, do tego potrzebny jest jakiś stół, wiec raczej elektryk...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank siada ci regulator napiecią.

Przykra sprawa jak padnie.U mnie rok temu padł w czasie wakacji pod Kołobrzegiem ( co za mie4jsce wrrrrr o 18 nie ma z kim rozmawiać w tej wiosce bo wszyscy już po robocie i nikt nic nie zrobi) a w okolicy sami fahmani od ciagników i polonezów-szok.

Jak mi padł regler to auto wydajało z aku prąd i jak już był wyładowany to właśnie zapalało kontrolki abs,tc,airbag...i wszystkie serwisowe oraz wskaźniki temperatury,paliwa,prędkościomierza i obrotów szły do 0 by na końcu padło wspomaganie a po kilku minutach od upadku wspomagania koniec jazdy.

Musiałem dokupić nowe aku żeby się wydostać do cywilizacji z tego pomorza.

 

Naprawa polegała na wyjęciu i włożeniu nowego regulatora-nie wiem jaką masz wersję ale obstawiam że masz tak jak ja regulator Bosha koszt około 250pln + robota pół dnia ale uważaj bo do tego auta regulatory (te oryginalne oczywiście) nie leżą na półce i trza sprowadzać kilka dni.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności