Skocz do zawartości

"zastrzelona stacyjka"...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Poradzcie prosze.

Dzis pod sklepem "zastrzelila mi sie stacyjka w AII G. Tzn jest zblokowana kierownica i nie mozna przekrecic stacyjki z pozycji 0. Znacie moze jakis sposob na odblokowanie samemu, czy warsztat? Moge miec dzis assistance z holowaniem pod najblizsze ASO, ale nie wiem czy szukac majstra na wlasna reke, czy zostawic w ASO...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales poruszak kierownica w trakcie przekrecania kluczyka ??

jak dla mnie to masz blokade kiery

co jest normalne jak przekrecisz ja bez kluczyka w stacyjce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

probowalem z godzine na rozne sposoby. kluczyk nie ruszy z pozycji zerowej. Znajomy, ktory kiedys pracowal w serwisie opla polecil po prostu probowac, co pare prob wyciagajac kluczyk i szarpnac kiera w lewo. tez nie pomoglo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacyjki z pozycji 0. Znacie moze jakis sposob na odblokowanie samemu, czy warsztat? Moge miec dzis assistance z holowaniem pod najblizsze ASO, ale nie wiem czy szukac majstra na wlasna reke, czy zostawic w ASO...

Oj to spróbuj jeszcze takim sposobem . Moze sie udać : - Wsadzić kluczyk do środka, naciskać tak, jakby miał zamiar odpalać auto, i zacząć uderzać w jego nasadę, w tę metalową część, do której przywieszasz breloczek, małym kluczem np 17ką delikatnie, żeby większej szkody nie zrobić. po kilkunastu puknięciach, cały czas naciskając kluczyk w prawo,jak zaskoczy poruszyć w lewo i w prawo, potem przesmarować wnętrze specyfikiem "x 40 ceramic multi protector :lol: Ostatecznie może byc wd40 bo juz i tak nic nie zepsujesz. Zaznaczam tu ostatecznośc Wd40. bo stacyjek tym specyfikiem sie nie smaruje! Więc próbuj bo koszty bedą wysokie jak się nie uda :lol: . A jak uda to ci napisze co robić dalej :P W większości przypadków sie udaje ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

stacyjki z pozycji 0. Znacie moze jakis sposob na odblokowanie samemu, czy warsztat? Moge miec dzis assistance z holowaniem pod najblizsze ASO, ale nie wiem czy szukac majstra na wlasna reke, czy zostawic w ASO...

Oj to spróbuj jeszcze takim sposobem . Moze sie udać : - Wsadzić kluczyk do środka, naciskać tak, jakby miał zamiar odpalać auto, i zacząć uderzać w jego nasadę, w tę metalową część, do której przywieszasz breloczek, małym kluczem np 17ką delikatnie, żeby większej szkody nie zrobić. po kilkunastu puknięciach, cały czas naciskając kluczyk w prawo,jak zaskoczy poruszyć w lewo i w prawo, potem przesmarować wnętrze specyfikiem "x 40 ceramic multi protector :lol: Ostatecznie może byc wd40 bo juz i tak nic nie zepsujesz. Zaznaczam tu ostatecznośc Wd40. bo stacyjek tym specyfikiem sie nie smaruje! Więc próbuj bo koszty bedą wysokie jak się nie uda :lol: . A jak uda to ci napisze co robić dalej :P W większości przypadków sie udaje ;p

ok, sprobuje jutro rano, na razie mam auto zwiezione na parking strzezony, jutro bedzie pod serwisem i bede decydowal czy zostawic w aso czy moze uda mi sie znalezc jakiegos fachure, moze sie uda jeszcze Twoim sposobem brzoza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak moim rodzicom się zdarzyła identyczna sytuacja w oplu vectrze b to z pomocą przyszedł fachowiec od awaryjnego otwierania zamków - kazało się że złamała się jakaś zapadka czy coś i nie chciało odbić - koszt to był z 3 lata temu 100zł i niecała godzinka roboty łącznie z naprawieniem stacyjki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poradzcie prosze.

Dzis pod sklepem "zastrzelila mi sie stacyjka w AII G. Tzn jest zblokowana kierownica i nie mozna przekrecic stacyjki z pozycji 0. Znacie moze jakis sposob na odblokowanie samemu, czy warsztat? ...

W moim przypadku pomógł WD40. Wstrzyknąłem dużo i głęboko do stacyjki (przez cienką słomkę). Stacyjka odpuściłą po 30 minutach. To rozwiązanie doraźne. Docelowo naprawię/wymienię wkładkę. Podobno wystarczy ją przeczyścić. Nie próbowałem jeszcze, bo nie miałem czasu, ale pewnie znajdę czas gdy znowu mi się zablokuje 250km od domu w sobotę po południu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności