Skocz do zawartości

Dmuchawa nie wyłącza się...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

kupiłem dzisiaj zafirke, 2.0dti, wszystko bylo ok. zrobilem 250km do domu wjechalem jeszcze na myjnie. w domu po zgaszeniu silnika i wyjeciu kluczyków dmuchawa od nawiewu nie wylaczala sie i chodzila bardzo powoli, pozniej okazalo sie ze krecenie pokretlem od sily nawiewu (klimatronik) nie dziala. czy to oznaka ze rezystor nawiewu jest popsuty? a moze cos z pokretlem? dodam ze gdy krece na wyswietlaczu widac jak animacja od nawiewu dziala (kreski przyrastaja). Jedynym sposobem zeby wylaczyc wentylator jest wyciagnac bezpiecznik od nawiewu odczekac chwile i wlozyc go na miejsce... Co wy na to? Dziekuje z gory za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kupiłem dzisiaj zafirke, 2.0dti, wszystko bylo ok. zrobilem 250km do domu wjechalem jeszcze na myjnie. w domu po zgaszeniu silnika i wyjeciu kluczyków dmuchawa od nawiewu nie wylaczala sie i chodzila bardzo powoli, pozniej okazalo sie ze krecenie pokretlem od sily nawiewu (klimatronik) nie dziala. czy to oznaka ze rezystor nawiewu jest popsuty? a moze cos z pokretlem? dodam ze gdy krece na wyswietlaczu widac jak animacja od nawiewu dziala (kreski przyrastaja). Jedynym sposobem zeby wylaczyc wentylator jest wyciagnac bezpiecznik od nawiewu odczekac chwile i wlozyc go na miejsce... Co wy na to? Dziekuje z gory za pomoc :(

Miałem dokładnie tak samo, tyle że w poprzedniem moim opelku, Omedze. Przyczyna - zatkany odpływ wody z podszybia, która przelewała się gdzieś przez krawędź kanału wylotowego i zalewała jakieś styki powodując zwarcie, co skutkowało ciągłym działaniem dmuchawy, nawet po wyciągnięciu kluczyka.

Nie przeszło ci po jakimś czasie? Teraz jest ciepło, więc nie powinno to trwać dłużej niż kilka godzin. Jeżeli przestało samo, to znaczy że będzie to to samo, chociaż u ciebie może być już gorzej, bo mechanik u którego byłem, powiedział mi że miałem szczęście iż to spięcie nie spaliło, już nie pamiętam czego, jakiegoś sterownika klimy, czy czegoś takiego, więc może być tak że ty miałeś pecha.

 

Pozdrawiam,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzieki! miałeś racje, troche to trwalo ale wyschło i już jest ok! ufff ...:( nazbieralo sie tam troche lisci które blokowały odpływ wody do tego karcher i stało się! na szczescie nic sie nie spaliło i wszystko działa! :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzieki! miałeś racje, troche to trwalo ale wyschło i już jest ok! ufff ...:lol: nazbieralo sie tam troche lisci które blokowały odpływ wody do tego karcher i stało się! na szczescie nic sie nie spaliło i wszystko działa! :)

Cieszę się, że Ci pomogłem :)

 

Pozdro,

Bunny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niestety problem wrócił...:shock: żeby wyłączyć nawiew (a działa tyko jeden bieg) trzeba wyciagnac bezpiecznik.. Czytałem gdzieś że powodem moze byc uszkodzony rezystor wstepny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

opisywany przypadek miałem w swojej zafirce, okazało się, że uszkodzony jest regulator elektroniczny silnika nawiewu, który znajduje się za schowkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności