Skocz do zawartości

Włańczające się kontrolki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Tak więc chciałbym aby ktoś udzielił mi pomocy ponieważ przed zapaleniem silnika i jak już jest odpalony świeci się kontrolka Poduszek powietrznych i czasami zaświeci się kontrolka silnika i jeszcze jeden problem czy w wersji GLS są czujniki pasów bo na desce jest taka kontrolka ale ona nigdy się nie zaświeciła :( czy są pasy zapięte czy nie dodam że jest to sintra z silnikiem 2.2 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze proponuje pojechać gdzieś na komputerek.

 

Powiedzą ci jakie są błędy i od czego można zacząć i co naprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajedź do serwisu opla. Może być coś z poduszką, albo jakiś błąd. Mi to usunęli w ciągu kilku minut, bo po odłaczeniu aku się zaświeciło.

Kontrolka silnika ma prawo się świecić, jeżeli masz LPG. (miałem kiedyś Vectrę, w której po założeniu LPG cały czas się świeciło i jeździłem bezproblemowo jakieś 3 lata (ok. 70 000 km)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka silnika ma prawo się świecić, jeżeli masz LPG

wiekszej herezji nie slyszalem

 

kontrolka nie ma prawa sie swiecic nawet na LPG

jak sie swieci to spartolona instalacja u kowala

 

a kolega przemek najlepiej jak pojedzie na kompa

sprawdzi czemu sie swiaca kontrolki

i po naprawie je wykasuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale może być problem ponieważ instalacja gazowa jest zwykła a nie sekwencyjna i człowiek od którego kupiłem auto mówił że te kontrolki przez ten zwykły gaz że komputer Sintry gryzie się z kompem gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka silnika ma prawo się świecić, jeżeli masz LPG

wiekszej herezji nie slyszalem

 

kontrolka nie ma prawa sie swiecic nawet na LPG

jak sie swieci to spartolona instalacja u kowala

 

a kolega przemek najlepiej jak pojedzie na kompa

sprawdzi czemu sie swiaca kontrolki

i po naprawie je wykasuje

he

to w takim razie te same herezje powiedzieli mi w serwisie opla i u gazownika (zmowa?). Jeżeli dobrze pamiętam, to mogą być 2 przyczyny - kolizja komputerków (silnik/instalacja) lub sonda lambda wykazuje błąd parametrów spalania (ale to ma być normalne, bo inne parametry ma spalanie E a inne LPG). Mi wykazsowali ten błąd i za 5 minut znowu się zapaliło. I tak jeździłęm sobie spokojenie bez jakichkolwiek przygód 3 lata... :(

 

Ostatnio w Sintrze też mi się zapaliła ta lampka, ale po godzinie zgasła... ja bym się tym tak nie przejmował. Ale najpierw spradził, oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadaja bo tak im latwiej

skoro nie sa kompatybilne komputery

to juz znaczy ze zla instalacja dobrana

 

a ze polakowi wszystko mozna wcisnac to sie daje dymac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci sonde na gazie wypieli i dlatego ci świeci bo nie mogli ustawić instalki. Co bardziej bezmyślni to przyślepiają checka żeby na lpg w oczy nie raziło. Mi w serwisie też powiedzieli że czek ma się palić na gazie.BZDURA!!!.i to na sekwencji. centralka gazowa cały czas się podpiera parametrami z kompa głównego który zbiera sygnałyze wszystkich czujników. W sintrze odepniesz czujnik przy filtrze powietrza i już check razi po oczach. pompe paliwa odetniesz nie wtym miejscu to jednocześnie grzałke sondy wypniesz. sintra to nie maluch z 7 przewodami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci sonde na gazie wypieli i dlatego ci świeci bo nie mogli ustawić instalki. Co bardziej bezmyślni to przyślepiają checka żeby na lpg w oczy nie raziło. Mi w serwisie też powiedzieli że czek ma się palić na gazie.BZDURA!!!.i to na sekwencji. centralka gazowa cały czas się podpiera parametrami z kompa głównego który zbiera sygnałyze wszystkich czujników. W sintrze odepniesz czujnik przy filtrze powietrza i już check razi po oczach. pompe paliwa odetniesz nie wtym miejscu to jednocześnie grzałke sondy wypniesz. sintra to nie maluch z 7 przewodami.

he

nauczę się tego na pamięć i jak mi ktoś znowu powie, że ma się świecić, to mu zarecytuję. Ciekawe jaką minę będzie miał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności