Skocz do zawartości

Zafira 2.0 dti 2.0 dtl czy 1.8?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

juz bylem nastawiony na diesla, ale jak widze co si edzieje z cena ropy....ty chyba jednak 1.8 na lpg....czy dobrze robie zmieniajc kokcepcje zakupu? Jakie macie doswiadcznia z tmymi motorami? Jest wiele na rynku z silnikami 1.6 juz na gazie np z Holandii...czy polecacie? SLyszalem o padajacych przeplywomierzach? czy to prawda? jaki koszt naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sie ma !! Ja mam Zochę dieselka i nie narzekam. Pomimo, że ropcia droższa niz benzynka, to i tak ekonomiczniej. Spalanie średnio 5,0 litra. Na benzyniaku nigdy tyle nie wydolisz :) Wiadomo, że koszty utrzymania dieselka są większe. Ale jak będziesz dbał o niego, to sie odpłaci i psuł sie nie będzie :lol: Jedni wolą pomarańcze inni mandarynki. Tak samo jest z autkami. Twój wybór......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

1.8 duzo pali ... z gazem bedzie to oscylowac w granicach 10-13l

 

ja mam diselka (82km) i nie narzekam.. jak tzreba to sie zbierze i bardzo malo pali.. wkoncu auto ma jezdzic a nie sluzyc do wyscigow.. wiec nie przejmuj sie tym za 82km to bedzie za malo mocy... a co do ceny paliwa... mysle ze po wakacjach spadnie :) taki chwyt marketingowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.8 duzo pali ... z gazem bedzie to oscylowac w granicach 10-13l

 

Powiem tak jeżdzę 1.8 w sekwencyjnym gazie. Chwale sobie ogromnie. Mam zbiornik około 44l i żeby zrobic 1500km tankowałem go trzy razy(jakieś 1200 km w trasie). 13l mi nie spalił nigdy, najczęściej spalanie jest na poziomie 9-10l /100km. Na jednym zbiorniku zdarza mi się przejechać nieco ponad 500 km choć standardem jest 450 - 470km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nigdy nie miales problemow z lpg? jakiej firmy masz instalacje? Co z tmi przeplywomierzami co niby padaja w silniakch 1.8. jaki koszt naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spalanie średnio 5,0 litra.

Jaki silnik ? Coś wierzyć mi się nie chce. Poczytaj to

Moja Zafira 2.0 DTI kiedy poruszam się tylko w mieście, z włączoną klimą pije prawie 10 litrów. ( dlatego chcę ją sprzedać, bo ostatnio poruszam sie tylko w mieście )

 

edit//// zobaczyłem informację o silniku w twojej Zafirze i nigdy nie uwierzę w to że pali ci średnio 5 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

moj znajomy mial zafke 1.8 z LPG i strasznie mu palila..

 

koledze chyba chodzilo o 2.0 DI 16V, 82 KM ... 5 litrow to moze przesada ale 6-8 bardziej realne.. niedlugo starzy wroca z wakacji to bede wiedzial ile moje autko spalilo przy odcinku 533km mam zafke od maja i to jej pierwsza taka wyprawa... jak do tej pory nie narzekam

 

te silniki moze i sa mniej dynamicznie i maja ten diselowski turkot :) ale sa oszczedne !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek76

moj znajomy mial zafke 1.8 z LPG i strasznie mu palila..

Może i tak , jeśli miał tanią instalację II generacji , założoną przez pana Stefana z sąsiedztwa i jeszcze regulowaną na oko...

 

 

 

te silniki moze i sa mniej dynamicznie i maja ten diselowski turkot :/ ale sa oszczedne !!

Ty twierdzisz , że są oszczędne ale z tego co się orientowałem przed zakupem , wynika że z oszczędnością silniki diesla od opla niewiele mają wspólnego , poza tym pompy... Nie znasz dnia ani godziny.

Dlatego kupiłem 1,8 benzynę i założyłem gaz , sekwencję. I nie mam żadnych problemów.

Spalanie od 8 do 10 litrów LPG , nie jeżdżę jak kapelusz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

tak z pompa to prawda :/ jest bardzo kosztowna... ale jezeli masz zafire z kompuerrem pokladowym.. wtedy ostro pocisnie ci po portfelu.. z tego co sie dowiadywalem to wymiana takiej pompy oscyluje w granicach 2000 zł a w benzyniakach 1000 zł (SERVIS AUTORYZOWANY) znajdziemy wiele szzcegolow w ktorych benzyna bedzie lepsza od disla i na odwrot :)

 

co do ogolnego spalania samochodow.. warto zaznaczyc ze spalnie zalezy od tego jak sie nim jezdzi... znm czlowieka ktory ma corse c 1.2 i pali mu 12 litro... dlaczego?? niewyzyty mlodzieniec :D

 

to juz kwestia gutu jaki silnik kupujesz... jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma..

 

poiwem tak dla mnie nie wazne jaki jest silnik w oplu... liczy sie jedno ŻE TO OPEL :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a co z tmymi przeplywomierzmia ktore niby czesto padaja? dotyczy to diesla czy benzyny? i jaki koszt naprawy. Blacha slyszalem ocynkowana....tzn ze pierwsze zafiry z np 99roku rzeczywiscie nie maja oznak korozji? przeciez opel slynie z rdzy podobuini jak ford..,,chyba ze to tylko stereotyp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności