Skocz do zawartości

Fabryczne webasto w Zafirze


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Wszystkich posiadaczy Zafir i nie tylko!!!

Przeglądałem to forum dość uważnie i podobnego tematu nie odnalazłem. Zakupiłem Zafirę z fabrycznym Webastem. Mam co prawda instrukcję obsługi, ale jest ona w języku ojczystym producenta. Ja z niej ni w ząb nic nie kumam. Być może ktoś z Was ma taką instrukcję w naszym rodzimym języku? A może obsługa nie jest zbyt zawiła i da się to omówić na forum? Ja uruchomiłem to urządzenie, ale strasznie dymi. Nie wiem czy dlatego bo jest lato? :):( Na wyświetlaczu są trzy programy. Logicznym wydaje się, że można zaprogramować o której Webasto ma się włączyć, nagrzać wóz i wyłączyć. Ale czy tak właśnie jest? Prośba do wszystkich o poradę.

Pozdrawiam, Rudy

 

Poprawiłem temat > na przyszłość nie pisz z CapsLock'iem // GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogo - wielkie dzięki.

A niby szukałem korzystając z opcji szukaj :)

Nieco mi to rozjaśniło sprawę. Teraz pozostaje sprawdzić w praktyce. Na szczęście do zimy daleko, więc pewnie załapię o co biega :)

A swoją drogą nie dostałem pilota ;) Chyba, że nie wszystkie modele miały :(

A jak ze zużyciem ropki? Ma ktoś jakieś doświadczenia? I dlaczego tak mocno dymi jak wcisnąłem ten przycisk ze świeczką? Czy przyczyną może być to, że ktoś tego bardzo długo nie używał i np. zasyfiło się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam pytanie?

Mam zafirę 2.0 TDI i noszę się z kupieniem webasta, gdzie umieszcza je fabryka?

 

może jakieś porady?

 

ps. do "Rudego" może masz jakieś fotki?

 

zgóry dzięki :shock:!:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może masz jakieś fotki?

 

No niestety fotek nie mam :wino: Ale w sumie to nie ma co fotografować. Cały piec z osprzętem znajduje się pod prawym błotnikiem. Bez rozebrania nadkola nic nie widać. Jedynie do komory silnikowej z błotnika wychodzą dwa węże z cieczą chłodzącą (w tym przypadku grzewczą). W kabinie mała "centralka" do sterowania urządzeniem. Miałem jeszcze przed zimą zabrać się do rozebrania i sprawdzenia tego ustrojstwa, ale jeszcze się do tego nie zabrałem. Jak to zrobię, to spróbuję zrobić kilka fotek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich :wino:

temat okropnie mnie zaciekawił i stąd moja prośba ....

jak macie "zapodajcie " zdjęcia oraz info o wymiarach jakie powinno mieć webasto aby się tam zmieściło

na allegro są różne ... a miejsca pod machą mało :D

thx za odp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jan-hamer, ja mam założone samodzielnie i zmieściło mi się na nadkolu pod maską

tyle że ja mam kadeta ale jak tu koledzy pisali pod błotnikiem jest dużo miejsca

jeśli nikt do wieczora nie poda ci wymiarów to przejdę się do auta i je zmierzę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej "jan-hamer" ja też jestem przed tym wyborem, musimy zmeczyć kolegę "Rudego"

to zrobi nam Fotki :wino:. Ostatnio pojawiło sie webasto na nowych częściach coś za 1700PLN ale gość ma także używane 700 i 800 i konfigujue zestawy jak sobie życzysz, ja myślałem o prostym zegarze + pilot, jak masz jakieś przemyślenia to pisz!:D!:wino:!!!

mówie oczywiście o webasto mokrym.

 

Ja mam jeszcze pytanie do "Rudego" gdzie wychodzi ci wydech z webasto, zgury dzieki ale pewnie Ci jeszcze troche potruję.... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie będę musiał obiecać, że w końcu rozbiorę te zakole ;) A nie chce mi się... Jak było ciepło to się nie spieszyło, teraz jak tyłek zaczyna odczuwać brak lata, w głowie myśl o webasto częściej się pojawia http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Hmm, więc tak. Obiecuję, że jak niebawem (pojęcie bliżej nieokreślone :wink::shock: ) wezmę się do uzdrowienia piecyka, to zrobię kilka fotek poglądowych i zamieszczę na tym forum!

Uff. Teraz muszę dotrzymać słowa.

Wydech od webasto znajduje się w podwoziu, a konkretnie między prawym kołem a zderzakiem (przednim oczywiście). I prawdę mówiąc właśnie to umiejscowienie mocno zniechęca mnie do działania. Choć fajnie schowane, niefajnie się tam dostać. Sporo wkręcików i kołeczków. I właśnie martwię się o te kołeczki. Podejrzewam, że przy demontażu mogę kilka popsuć lub zgubić a kłopot z dokupieniem nowych...

Poter70, skąd jesteś?W sensie gdzie ten magik od webasta urzęduje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja jestem z opolskiego a gość z lubuskiego oto link do allegro jak nie zastartuje to na nowych częściach jest po 1720PLN

http://moto.allegro.pl/item433373836_nowe_webasto_termo_top_c_2006rok_diesel_12v.html

 

Pozdrawiam Poter

 

[ Dodano: Wto Wrz 16, 2008 20:22 ]

PS.

dlaczego pytałem sie o wydech webasto?

Bo zastanawiałem się czy nie będzie zasysało spalin do środka.

 

Podrawiam poter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak obiecałem, tak zrobiłem. Inna sprawa, że do roboty zabrałem się spontanicznie i nie przygotowałem się w sprzęt foto... :drunk: Tak więc przepraszam, że zdjęcia są takiej sobie jakości - robiłem komórką.

Niewiele w sumie widać, bo niewiele rozebrałem. Usterka mojego piecyka była na szczęście niegroźna. Zwyczajnie zagiął się kanał powietrza. Palnik miał za mało powietrza i kopcił jak lokomotywa, a czujnik wyłączał urządzenie. Teraz śmiga jak nowy :drunk: Ale mam jeszcze pytanie do posiadaczy tego jakże przyjemnego dla ciała wynalazku: czy delikatny pisk podczas pracy jest normą, czy sygnalizuje jakąś awarię :drunk: Robiłem kilka prób. Grzeje jak trzeba, zupełnie bez jakiegokolwiek dymu. Tylko ten jakby pisk. I nie chodzi mi o dźwięki pochodzące od wentylatora, nawiewu, czy samego procesu spalania. Gdzieś w tle popiskuje coś...

No dobra ale te fotki są TU i TU i TU i jeszcze TU oraz TU i jeszcze i ostatnie]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności