Skocz do zawartości

Corsa C 1.0 Przerywanie na wolnych obrotach , uklad kierowni


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Wszystkich ! :/

 

Z racji tego ze wczoraj kupilem male autoko na dojazdy do sklepu mam kilka pytan . Jest to Opel Corsa C z 2001 roku z silnikiem 1.0 benzynka . Pierwsza sprawa to silnik . Gdy pracuje na wolnych obrotach to przerywa . Jest to trudne do opisania poniewaz silnik zachowuje sie tak jak mial by zaraz zgasnac . Nie dzieje sie to co prawda ale trzesienie mozna czuc navet w srodku . Jelsli tylko silnik osiagnie okolo 1200-1300 obrotow/minute problem znika . Nie ma problemu z wkrecaniem sie na obroty . Reszta jest ok . Co prawda brzmi troch jak Fiat Ciquecento ale moze mi sie wydaje Druga sprawa to uklad kierowniczy . Przy skrecaniu w prawo czuc normalny opor , natomiast gdy skrecam w lewo oporu brak . Opny ok , cisnienie tez . Nie sciaga na prostej ali przy hamowaniu . Nie slychac zadnych dziwnych odglosow (albo ja mam tepy sluch )

.

Pozdrawiam wszystkich !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może wystarczy przeczyścić silniczek krokowy który odpowiada za obroty silnika na "luzie".

A wspomaganie masz w tym cacku ??

Wydaje mi sie ze mam , ale pewnien nie jesetem . A gdzie ten silniczek krokowy ? A co do tego ukladu kierowniczego to jesli to jesy wspomaganie o gdzie moge szukac rozwiazania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Silnikiem telepie to raczej normalne,to z racji 3 cylindrów nie jest tak dobrze wyważony ja 4 garowy.Co do przerywania to tak jak kolega powyżej pisał może silniczek krokowy albo rozrząd- luźny łańcuch rozrządu,teściu tak miał w corsie B 1.0 wszystko było sprawdzane czyszczone,świeczki nowe filtry i nic.Wreszcie w ASO wpadli że to może być rozrząd i mieli racje.Z tego co się orientuje to w tych modelach szybko rozrząd pada a druga sprawa to wadliwy napinacz łańcucha.Jeżeli chodzi o wspomaganie to jeżeli masz to elektryczne,najlepiej sprawdzić włanczając zapłon ,na desce pojawi się kontrolka EPS.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Silnikiem telepie to raczej normalne,to z racji 3 cylindrów nie jest tak dobrze wyważony ja 4 garowy.Co do przerywania to tak jak kolega powyżej pisał może silniczek krokowy albo rozrząd- luźny łańcuch rozrządu,teściu tak miał w corsie B 1.0 wszystko było sprawdzane czyszczone,świeczki nowe filtry i nic.Wreszcie w ASO wpadli że to może być rozrząd i mieli racje.Z tego co się orientuje to w tych modelach szybko rozrząd pada a druga sprawa to wadliwy napinacz łańcucha.Jeżeli chodzi o wspomaganie to jeżeli masz to elektryczne,najlepiej sprawdzić włanczając zapłon ,na desce pojawi się kontrolka EPS.Pozdrawiam.

Tak pojawia sie ta kontrolka . I co ja mam z tym zrobic ? Dzis chcialem sprawidzic filtr powietrza i jak go odkrecalem to byla jedna sroba pod zlaczem jakims , wypialem to zlacze .Sprawdzilem filtr , czysciutki. Po zalozeniu i odpaleniu silnika pojawila mi sie najpierw kontrolka od elekrtoniki silniki . Zgasilem auto ale tym razem po wlaczeniu silnika pali mi sie konrolka od spalin . Nie gasnie podczas jazdy . Jakies pomysly co i jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakies pomysly co i jak ?

Jedz na diagnostykę niech sczytają błędy.

Ale gdzie i jak ? Czy to tylko do org servisu czy do zwyklego warsztatu wystarczy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na pkt 10.1 regulaminu treść została usunięta.

Proszę zapozać się z regulaminem forum - Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności