Skocz do zawartości

nowa instalacja stag 300 w vectra 1.8 16V, coś nie tak?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

bardzo proszę o poradę

kilka dni tamu "fachowcy" zamontowali mi staga 300 w vectrze 1.8 16V, ale troszke mnie niepokoi to iż przejechałem dopiero ok 150km

przy przejechanym 30km zapalił sie check engine kod 0130(zgasł po ok minucie)

przy ok 110km zaświecił sie ponownie(po przełączeniu na benzyne odrazu zgasł)

czuje że samochód jest deczko słabszy na gazie(mułowaty troszke)... przy ok 5tys obrotów przy np. gwałtownym wyprzedzaniu potrafi go przymulić(na benzynie tak nie ma)

zamontowali mi reduktor TOMASETTO ALASKA, moze poprosić ich o zmianę na ZAVOLI ZETA/N? (tak zaleca producent staga).

a co najbardziej mnie boli... benzyny palił mi ok 8- 8,5 litra... a gazu wyszło mi 11,5 przy podobnej jeździe ;)

mam żółte dysze... gazownicy coś tam rozwiercali w nich bo rozmiar sie nie zgadzał:?:

Twierdzili że wszystko bardzo ładnie sie złożyło, bez zarzutu... tylko przy autokalibracji widziałem ze druga kropka od lewej na mapce była czerwona i znajdowała sie bardzo dołu wykresu, ale nie widziałem co z tym zrobili bo wtedy jeszcze nie wiedziałem co to wogole jest ta kalibracja i nie przyjrzałem sie dokładnie;]

 

Proszę o porade.. martwi mnie to iż AC zaleca do mojej vectry

Opel Vectra 1.8 16V Valtek 1Ω 2.3 Zavoli 1.15

 

a nie wiem na ile oni te dysze rozwiercili, można to jakoś samemu sprawdzić?

i jak wygląda sprawa ztym TOMASETTO ALASKA, czuć wyraźnie że powyżej ok 5tys brak mu mocy?

 

Bardzo prosze o porade

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje kalibruje sie po 1000 kmow jeszcze raz

co do kontrolki to nie powinna sie swiecic

ale niestety takich mamy fachowcow od LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ehhh

na poczatku byl blad

---------

0130 - Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l

---------

pozniej (po przejechaniu ok 120km od założenia instalacji)

----------

0351 Usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu - cylinder 1 + 4 za niskie napięcie

-----------

od momentu kiedy kupiłem samochód i przejechałem 5tys km na benzynie komputer nie sygnalizował żadnej usterki

 

coraz bardziej mnie ta instalacja nie pokoi ;)

prosze o info co te problemy mogą oznaczać :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

zle zamontowana instalacja LPG

zgadza sie, stag 300 to najczesciej wybierna instalka przez gazowników, ople bardzo dobrze na niej pracują wiec coś jest zle ustawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zle zamontowana instalacja LPG

zgadza sie, stag 300 to najczesciej wybierna instalka przez gazowników, ople bardzo dobrze na niej pracują wiec coś jest zle ustawione.

dziekuje za porady:)

bylem u nich przed chwila, facet nawet nie pytal sie co to za blędy;]

ale widziałem ze jak podłaczył instalacje LPG pod kompa to linie (gazu a benzyny)na mapce byly bardzo rozbierzne, troszke przestawił koncowe punkty na mapce i samochodu juz tak nie przymula na wysokich obrotach ;), przejechałem ok 5km podłączył jeszcze raz... juz były mniej rozbieżne ale dalej nie równo i twierdził ze jest wporządku.

ale kropki(ktorymi mozna regulowac) na mapce były właściwie w linii prostej(na wysokosci mnoznika=1), ma to jakiś wpływ na z użycie silnika?

na stronie ac widziałem przykładowe mapki ze początkowe punkty powinny byc troszke wyzej.

przez złe ustawienie tej mapki mógł wyskakiwać check engine?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam identyczny problem tylko że po przejechaniu około 400m na gazie mam check engine, kontrola cały czas świeci, na benzynie gaśnie momentalnie, wydaje mi się że na gazie zrobił sie delikatnie słabszy od momentu kiedy zapala sie kontrolka. Bylem u gazownika stwierdzil ze sonda Lambda wychodzi poza zakres i mi odlaczy czy tak powinien problem rozwiazywac gazownik :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja tam mam zalozona instalke vector czyli to samo co stag 300 i mam zalozone czerwone wtryski i musze tez przyznac ze autko troszke straciło na mocy a zwłaszcza mnie denerwuje ze mam butle 35 litrow a nie zatankuje wiecej jak 25 litrow 30% poduszki w butli to za duzo.

 

co do spalania to mi w miescie spalani e wychodzi jakies 11-11,5 litra gazu trasa 10-10,5 .

 

a dzis mialem 2 wielkie wyszczaly gazu i bede jechal na duza rozrube bo nei po to zalozylem sekwencje by mi autko szczelało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności