Skocz do zawartości

Pytanie Do Dobrego Elektryka Sam.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam astre 1.7 td isuzu i auto pali bez problemu z tym ze po przekręceniu stacyjki na zapłon zapalaja sie kontrolki akumulatora i takie tam i ok normalne to jest ale po zapaleniu silnika one nie gasna i wskaźniki paliwa i obrotów śpią ;] tylko po przegazowaniu na 3 tys obr/min gasna ....:mrgreen: dodam za za każdym razem 3 tys obrotów i gasna i wskazówki ruszaja... co to moze byc??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Myślę że może to być wina stabilizatora napięcia NP. LM7812.

Działa on w ten sposób że gdy napięcie jest niższe niż granica stabilizacji,czyli 12V działa jak zapora,dopiero później gdy przekroczy 12V zaczyna podawać napięcie obcięte do równej 12stki.

A co jeśli masz stabilizator 13,5V?

 

Wspomniałeś że jak wkręcisz silnik na 3 tysie jest oki.

 

Sprawdź napięcie ładowania po zapaleniu silnika,i po dodaniu gazu gdy wszystko już funkcjonuje normalnie.

Być może altek wzbudza się dopiero jak dasz po gazie , a wcześniej masz niższe napięcie ładowania np.12,8V.

 

Ale to tylko założenia.

Jeśli chodzi o układ scalony ( stabilizator ) jest gdzieś na płytce drukowanej zegarów i kosztuje na prawdę grosze jakieś 3 do max 15PLN.

 

 

;]:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A Jeśli chodzi o ten cały stabilizator to konkretnie gdzie to na zegarach jest?? brac sie za to sam czy lepiej do elektryka jakiegoś dać;] :> pozdro i dzięki za rady :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mase na altku.... ok sprawdze ale powiedz mi ze skoro masy nie ma na altku to czemu po 3 tys obr. wszystko wraca do normy?? i po przegazowaniu juz jest ok?? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mialem tak samo, padl mi altek to kupilem uzywke, wstawilem i tu zonk

kontroka gasnie po przygazowce (nie wiem ile rpm ale musialem ruszyc gazem) i do tego rozjasnianie sie podswietlenia deski(po tym poznawalem, ze jest ladowanie) i swiatel - tez po tej "przygazowce", czujnik temp i paliwa zaczely oszukiwac, wyjalem i jakos tam posprawdzalem te diody, tak sie przygladalem i zauwazylem, ze masa juz sparciala i sie nadaje do... , ladnie oczyscilem i heja, lampka gasla od reki, nie bylo przygasania swiatelek

 

 

 

oto moje story ;] powodzenia i mam nadzieje, ze pomoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to ładnie.... tzn ze udalo ci sie zrobic.... czyli mam sprawdzic pożadnie mase na altku i cos jeszcze konkretnie?pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Wrz 09, 2008 09:45 ]

Panowie powiem wam ze mineło troche czasu od założenia tego tematua rozwiązania dalej nie ma byłem u elektryka samochodowego i wystawił mi diagnozę dość dziwną... ale zapytam was o zdanie?:D zatem ten elektryk grzebał w aucie caly dzien i powiedzial ze sterownik (controller) świec Żarowych powoli chyli sie ku końcowi i dlatego trzeba przegazowac zeby wróciło wszystko do normy.... ;l?http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif Musze dodać od siebie ze ten sterownik to nie wcale taka tania sprawa a po drugie nigdzie tego nie ma na stanie lecz mi sie trafiło ze moge kupić własnie taki sterownik za nie duze pieniadze wiec pytam was czy Wadliwy sterownik świec żarowych moze być przyczyną tego całego problemu o którym pisałem na początku?? pozdrawiam :mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 14:18 ]

kolego pitero kupiłem nowe zagary tzn uzywke i nadal to samo wiec moim zdaniem stabilizator jest ok.... ale moge sie mylić co ty na to?? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności