Skocz do zawartości

Dokupić pilot do kluczyka - jak?


Gość grzegorzk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorzk

Mam dorobiony (zamówiony w ASO) kluczyk do Zafiry (sam grot).

Na allegro można dokupić pilot (nowy 100zł, uzywka 70zł)), ale mam pytanie:

Jakie dodatkowe operacje muszę wykonać, aby pilot otwierał/zamykał drzwi?

Czy wystarczy taka operacja jak po zmianie baterii?

Czy konieczna wizyta w serwisie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzk

no właśnie,

czy wystarczy włożyć taki kluczyk z nowym pilotem do stacyjki, przekręcić, nacisnąć (3sek) przycisk zamykania i gotowe.

Nic w serwisie nie muszę robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak nie jak tak :-))

kluczyk musisz zaprogramować inaczej będzie ci tylko drzwi otwierał

komplet w serwisie mnie kosztował 300 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzk

coś nie możemy się dogadać, załóżmy inaczej:

masz oryginalny działający kluczyk z pilotem i uszkodził ci się (ew. zniszczył, zgubił itp.)sam alarm z kluczyka.

i pytanie:

kupuję na alegro odpowiedni pilot i czy muszę odwiedzić serwis?

czy wystarczy aktywacja w stacyjce (3sek przycisk zamykania, ryglowanie/odryglowanie) i gotowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o dwóch różnych rzeczach co innego jest otwieranie pilotem samochodu a co innego jego odpalenie do samego otwarcia wystarczy kluczyk taki z allegro i tylko go zaprogramować przez stacyjke ale tym kluczykiem auta nie odpalisz musisz zaprogramować immo które sie w nim znajduje a to juz tylko w serwisie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeusmobil

dobra to ja was pogodze.masz stary kluczyk i chcesz go odswierzyc ,kupujesz na alegro przekładasz grot i pestke z immo programujesz odmykanie w stacyjce i ma byc.przynajmniej ja tak to wszystko zrozumiałem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chciałbym pomóc, ale zaznaczam, że jeżdżę autkiem meriva i nie wiem jak to się ma do zafiry. Parę miesięcy temu miałem podobną sytuację. Kupiłem na allegro pilot, a w aso zamówiłem kluczyk. Próbowałem sam uruchomić pilota wg procedury opisanej w tym temacie-nie udało się. Gdy aso miało już kluczyk, udałem się do nich z pilotem, a oni wprowadzili komputerowo odpowiedni kod szyfrujący. Koszt usługi komputerowej około 70zł.(pilot+kluczyk).Jeśli teraz pilot zgubi kod, to podobno można już samemu go odzyskać.

Rada! Jeśli zginie ci kluczyk w dziwnych okolicznościach, ukradną ci go, udaj się do aso z samochodem i 2-gim kluczykiem, niech zmienią wewnętrzny kod "krypto". Zaginionym kluczykiem będzie można otworzyć drzwi auta, ale silnika nie da rady uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzk

dzięki,

tak jak podejrzewałem - konieczna wizyta w ASO

czyli nie warto kombinować z Allegro; bo 100zł za pilot + 70zł ASO to razem 170zł, a za komplet ASO krzyczy 180zł.

a zatem rezygnuję z pilota w dodatkowym kluczyku - zostanie mi 170 zeta na wakacje :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności