Skocz do zawartości

Zapach benzyny w kabinie.... pilne...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam taki problem. W aucie po zgaszeniu auta czuć zapach benzyny w kabinie. Zauważyłem, że zapach też wydobywa się w okolicy tylniego prawego nadkola. Podniosłem plastikową pokrywkę pod tylną kanapą i tam chyba przy pompie paliwa widzę lekką plamę benzyny i strasznie wali.... to pewnie od tego tak śmierdzi w aucie... ale skąd ten smród przy nadkolu ? Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Zależy mi bardzo na czasie. Proszę o jakieś rady.... z góry wielkie... ogromne dzięki ! Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie... ale jest to kadett 5-drzwiowy wersja Frisco :-) 1.6i z gazem. Mam jeszcze pytanie. Czy mogę bezpiecznie z tym jechać ? Jestem 600 km od domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pompie prawdopodobnie przewody Ci parcieją. Wymiana prosta jak drut, wężyk 8mm. Do domu dojedziesz :-)

Przy nadkolu masz wlew paliwka, prawdopodobnie tam masz jakąś nieszczelność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no tylko, że dziwi mnie, że przy pompie nie ma paliwa pod wężykiem, a na "kopułce" pompy. Jutro spróbuję odciąć kawałek wężyka naciągnąć jeszcze raz i zaciągnąć opaską. Zobaczymy co wtedy będzie się działo. Jak nie to może znajdę tu w pobliżu jakiś warsztat. Troszkę się boję, żeby jakiegoś samozapłonu nie było. Niestety nie mam ze sobą za wiele kasy, bo jakoś w pełni wierzyłem w bezawaryjność mojego bzyczka i nie jestem teraz przygotowany na wydatek większy. Postaram się to zrobić sam, a jak nie to będe jakoś się musiał przemęczyć. Mi zapach benzyny nie przeszkadza.... bo jest tylko na postoju po przejechaniu kilkunastu kilometrów.... ale się zastanawiam czy taka sytuacja nie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa mojego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz odcięcia pompy przy jeździe na gazie?

Awaryjnie jeśli jesteś poza domem, nie masz kasy i sobie nie poradzisz to odłącz bezpiecznik czy prąd od pompy paliwa - do domu wrócisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie masz odcięcia pompy przy jeździe na gazie?

Awaryjnie jeśli jesteś poza domem, nie masz kasy i sobie nie poradzisz to odłącz bezpiecznik czy prąd od pompy paliwa - do domu wrócisz

Mówisz o wyjęciu wtyczki przy pompie ? Nie wiem czy mam odcięcie pompy przy jeździe na gazie. Ale jeżeli to ta wtyczka przy niej to odłącze ją przełącze instalacje, żeby odpalała na gazie i jakoś dojadę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Też mam 1,6 i gaz. Jest taki bezpiecznik o opisie PI w kółeczku. Zamiast bezpiecznika zrebiłem sobie wyłącznik, pompy paliwowej. tylko nie wiem czy ten PI odpowiada za coś jeszcze. narazie wszystko działa.

Też czuć było woń benzyzy tyle że z komory silnika podczas wł. nawiewu tylko na postoju, teraz tego problemu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Okazało się, że mam odcięcie dopływu paliwa. Odciąłem dopływ, przełączyłem na sam gaz i nie śmierdzi. Teraz odpalam i jeżdżę na samym gazie. Nie śmierdzi paliwem, ale przy odpalaniu silnik pracuje nierówno dopóki nie da się mu gazu. Przypuszczam, że nierozgrzany jest parownik i dlatego nierówno pracuje. Lada dzień będe wymieniał wszystkie wężyki układu paliwowego i po tej wymianie mam nadzieję, że nie będzie śmierdziało. Jeżeli to nie pomoże... pozostanie mi wymiana pompy paliwa :mrgreen: Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. W aucie po zgaszeniu auta czuć zapach benzyny w kabinie. Zauważyłem, że zapach też wydobywa się w okolicy tylniego prawego nadkola. Podniosłem plastikową pokrywkę pod tylną kanapą i tam chyba przy pompie paliwa widzę lekką plamę benzyny i strasznie wali.... to pewnie od tego tak śmierdzi w aucie... ale skąd ten smród przy nadkolu ? Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Zależy mi bardzo na czasie. Proszę o jakieś rady.... z góry wielkie... ogromne dzięki ! Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie... ale jest to kadett 5-drzwiowy wersja Frisco :mrgreen: 1.6i z gazem. Mam jeszcze pytanie. Czy mogę bezpiecznie z tym jechać ? Jestem 600 km od domu.

Może być kilka przyczyn tego zjawiska: rozlana benzyna podczas tankowania, nieszczelność filtra oparów paliwa, urwanie przewodu odpowietrzającego zbiornik paliwa, nieszczelności w układzie tłoczenia benzyny do silnika w komorze silnikowej.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności