Skocz do zawartości

kontrolka oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam moja meriva 1.6 16v 04r, co jakis czas zaswieca mi się kontrolka oleju pomaranczowa (nie czerwona) po zgaszeniu i odpaleniu gasnie i potem zalacza sie za jakies 200km a czasem 1000km różnie ale mnie denerwuje olej uzupelniam regularnie ponad pół stanu bo jak wiadomo ten silnik pozera olej. Napiszcie co to jest za kontrolka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Instrukcja instrukcją, a fakty pokazują złą lokalizację czujnika przez projektanta. Przy odkręcaniu filtra oleju nawet lekkie uderzenie kluczem w obudowę może zmienić czułość kontaktronu zamontowanego wewnątrz czujnika. Konsekwencją takiej lokalizacji są częste usterki tego elementu w tym silniku. Prawdopodobnie w Oplu nie słyszeli o zachowaniu się elementów namagnesowanych w warunkach jakie występują w samochodzie (temperatura i drgania) skoro takie rozwiązanie zastosowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, mnie ostatnio też dotknął ten problem, kontrolka po kilkunastu min jazdy się zapala, a po wyłączeniu silnika gaśnie i znowu się zapala :) Podobno czujnik poziomu oleju do Merivy kosztuje 600 zł ?! Tak mi powiedział mechanik. A więc jak to w końcu jest da się ten czujnik naprawić ? Czy ktoś to już robił ?

 

 

 

pozdrowienia

 

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić jeżeli nie jest połamany. Sprawdź w pierwszej kolejności ciągłość przewodów. Zapalenie kontrolki oleju następuje po jakimś czasie również z tego powodu. Przyczyną usterki może być uszkodzenie kontaktronu lub odklejenie się magnesu znajdującego się w czujniku. Magnes znajduje się w pływaku a kontaktron w górnej części czujnika. Dojdziesz do niego po przewodach. Koszt kontaktronu na obecne ceny ok. 2zł.

Pozdrawiam. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość dziki-1984

Ja w swojej Merivie 1.6 16v 2004r. mam identyczny problem z palajacą się kontrolką oleju (pomarańczową).

 

Jedni twierdzą, że jest to wina czujnika oleju, który znajduje się w misce olejowej.

Sam nie wiem co jest odpowiedzialne za w/w sytuację.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiazaniu problemu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kuchar

Ja w swojej Merivie 1.6 16v 2004r. mam identyczny problem z palajacą się kontrolką oleju (pomarańczową).

 

Jedni twierdzą, że jest to wina czujnika oleju, który znajduje się w misce olejowej.

Sam nie wiem co jest odpowiedzialne za w/w sytuację.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiazaniu problemu...

 

Temat już był opisywany i to niedawno.

Sprawdzałeś ostatnio poziom oleju? Sprawdź i napisz ile masz na "bagnecie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również mam ten problem-Kupiłem Opla Merive tydzień temu i od kilku dni po przejechaniu 8-10km rozpala mi się ta kontrolka-Poziom oleju na średnim poziomie ( w połowie) Czy jest to prawdą że te auta mają przypisane branie oleju? Jaki jest koszt zakupu nowego czujnika poziomu oleju? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności