Skocz do zawartości

Jaki olej do "zagazowanej" Merivy ???


Gość atb30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o informację jaki olej będzie najlepszy do "zagazowanej" MERIVY. Jestem właśnie przed pierwszą wymianą oleju.

Czekam na propozycje i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 43 tys. Stan silnika OK. Czasami zaświeci się kontrolka oleju, ale przed założeniem instalacji też się tak działo (prawdopodobnie czujnik). Na chwilę obecną przejechane jakieś 4 tys. na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja swoją zagazowałem po przebiegu ok 10 tys. km. Jeżdziłem na mobilu syntetycznym. Ponieważ na gazie jest wyższa temp. silnika, wymieniam olej i filtr co 10 tys. Dwa lata temu przeszedłem na Mobil mineralny , bo syntetyk trochę drogi. Dalej wymieniam co 8-10 tys. Przejechałem ponad 180 tys km na gazie i na razie jest wszystko OK. Oczywiście jak większość opli bierze olej i czasami ( co 2 tys. ) trzeba uzupełniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Olej mineralny do silnika 16V i tak nowoczesnych i na gazie to z tego co ja wiem to nie jest wskazane wiem ze jezdza niktorzy i mniej oleju wtedy pobiera ale przy rozruchu on jest strasznie gesty i nei jest doprowadzany tak szybko bo silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Według mnie najgorszy syntetyk jest lepszy od najlepszego mineralnego, zalej polskim syntetykiem, nie odbiega jakością od znanych firm europejskich, przy produkcji stosuje się te same technologie, a cena dużo niższa.

Ps. Szkoda silnika 16V, producent nie przewiduje jazdy na smarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności