Skocz do zawartości

Lampka Check


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Właśnie wracałem sobie namaistka autostrady a tu nagle ni z gruch ni z pietruchy zaczał mi sie palić check. klikanascie sekund i zgasł . i tak widze ze jak czasem rozpedzalem samochód to mi sie zaczynał palic przy 110 - 120 km /h na 4 biegu popalil chiwle i gasł

no i tak kilka razy. nie odczułem specjalnie zadnych inncych efektów w jezdzie :lol:

co prawda nie chcial sie rozpedzic powyzej 150 km.

hmmm nie wiem co moze to checkowanie oznaczac

oczywiscie po miescie nic takiego mi sie nie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie objawy może dać czujnik ciśnienia oleju.

Sprawdż czy czasem sie nie poluzował , może być słabo dokręcony i przy wysokich obrotach mogą być spadki ciśnienia a tym samym zapali sie sygnalizacja.

Napewno to sie załącza jak przekroczysz 110km .Zaglądnij pod spód od strony pasażera ,pod alternatorem jest czujnik - sprawdz czy niema tam wycieku oleju ,

ewentualnie możesz wymienić na nowy , taki sam jest w oplu Corsie (15zł) i klucz nasadowy 25 bo ciężko dokręcić normalnym.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no wlasnie nie daje mi to spokoju. oblukalem dzis korki od oleju i od chlodzenia ale wszystko czyste i raczej nic nie ubywa.fakt sprawdze jeszcze jak poziom oleju. po miescie jak bujam autkiem to nie masz szans zeby sie zapalilo. probowalem dzis uzyskac ten efekt ale nie mam

kolo domu tyle prostej zeby dojechac . generalnie stalo mi sie to przy 140 km a raz zauwazylem ze przy 110 -120. potem gdzies przy 130 a i mam wrazenie ze od tego momentu auto nie idzie . zwolnie gaz i po chwili znika . najgorsze ze wybieram sie na wakacje a mechanior osobisty nie ma czasu. wiec nie wiem czy nie bede jakiegos innego warsztatu szukac zeby mi chociaz szczytali kompa.

pod spod nie mam jak wejsc - brak garazu brak kanalu - kicha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby sprawdzić czujnik to odkręć kolo przednie od strony pasażera i zobaczysz jak tam wygląda , a co do kompa to polecam tylko serwis autoryzowany opla bo szamanów to zaczyna przybywać a każdy gada co innego z opłakanymi skutkami w tle.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wybrałem sie w końcu na komputer

średnia przyjemność jeśli chodzi o cene 122 zeta ale przynajmniej cos wiem wiecej

byly 2 bledy jeden związany z zapłonem - czyli pierdoła bo jak sie okazalo moja zona przekreca kluczyk i pali od razu oraz blad P0400 czy jakoś tak w kazdym razie wina padla na

jeden z 3 elektrozaworów dokładnie środkowy . Czy ktoś wie dokładnie do czego one sa przeglądałem forum i po mojemu ale mogę sie mylic to lewy steruje turbo środkowy jest od EGR

a prawy steruje przepustnica. Ostatnio mialem robiony właśnie kolektor dolotowy wszystko zostało wyczyszczone w środku oraz zainstalowany zbiorniczek podcisnienia ktory otwiera chyba przepustnice sterowany jest w każdym razie z prawego elektro zaworu

zastanawiam sie czy mogę sobie ot tak pościągać wężyki i pozamieniać te zaworki zeby potestowac. I znalazłem gdzies na forum test takiego elektro zaworu zatykamy out i ciagniemy powietrze vaciem i powinno cos terkotać. ale to robimy na tej instalacji co jest czyli wezyk do vaca i palec na out czy moglbym sobie naprzyklad go wykrecic odpiac zasilanie i wtedy testowac :P moze wystarczy go rozebrać bo sie zawiesił . bo wolałbym mieć w kieszeni kilka stow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności