Skocz do zawartości

Wymiana kabli wysokiego napięcia w Sintrze 3.0 V6


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyło się w skrócie na przecięciu pokryw i oryginalnych uszczelkach.

W mojej byłej V6 skończyło sie na tym samym, ale dodatkowo poszedł jeszcze silikon czerwony (pokrywy niemiłosiernie krzywe).

Hej z UK

Ano hej z IRL ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale w sumie to sprawa wymiany tych kabli w wersji 3.0 V6 zeszła na boczny plan bo jej miejsce zajął problem uszczelnienia. Jak to wiec jest z tymi przewodami i ich wymiana ? Mechanicy mi odmawiają wykonania tej usługi. Moze tu ma ktoś sposób zeby w miarę łatwo je wymienić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy mi odmawiają wykonania tej usługi.

a bo to lenie są :roll:

Kiepskie dojście do lewej strony silnika, z tego co pamięć mnie nie myli dyfuzor do ściągnięcia aby było lepsze dojście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem mechanika , który dał radę to zrobić.

Naciął się On na niezłą "minę", bo nie wiedział co będzie Go czekać. Pytam się Go czy ma te kable w sklepie. On mi mówi ,że nie, ale bez problemu sprowadzi i od razu je "przysklepowy" mechanik założy.

Jak już je sprowadził, to ten mechanik mi mówi "przyjdzie Pan za godzinkę" , to wszystko będzie wymienione (olej, świece, kable, filtry). Ja Mu na to ... " eee.. Panie, sorry , ale chyba nie wiesz z czym będziesz miał Pan do czynienia". A Ten dalej mi mówi tak..."ale Chłopie.. to jest moment głupie kable wymienić i te świece, no ale podnieś Pan maskę to się zaraz zobaczy co tam jest grane". No i Mu podniosłem maskę...więc Ten stwierdził od razu ,że te trzy z przodu to od razu na miejscu zrobi,... potem popatrzył , poszukał i.... po kilku sekundach " o kur..., wiesz Pan co?... przyjdź Pan lepiej jutro". (chyba głupio Mu było już się wycofać).

Nazajutrz oczywiście nie zrobił , bo coś Mu tam innego wypadło , ale kolejny dzień sprawił ,że kable i wszystko było nowe.

Na koniec tylko stwierdził , że takiego gów... jeszcze nie widział, ale pomagał sobie jakimiś sznurkami i drutami żeby te kable przeciągnąć. A całą sprawę utrudniał fakt ,że mam instalację gazową i ona też sporo zasłaniała.

Cała usługa kosztowała mnie 100 zł i mi się to wydaje bardzo małą kwotą jak za taką męczarnię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry koleś :shock: , w Omedze nie ma dostępu do tyłu a u Ciebie do boku. Przy tych silnikach to chyba najlepiej ściągnąć dyfuzor dla lepszego dojścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten patent przy silniku C25XE nie działa, nie da się drutem... Trzeba ściągnąć kolektor ssący i już :lol:

Grunt że masz to wymienione i autko śmiga :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oczywiście miałem olej,ale zamówiłem oryginalne uszczelki i dla świętego spokoju posmarowałem je silikonem z obydwóch stron.Póki co nic nie leje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności