Skocz do zawartości

Frontera B 2 problemiki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam jakiś czas temu jadac sobie na wieś zauważyłem, że moja frontera zagrzala sie do troszeczke ponad 100 stopni za chwilke temperatura spadła do poziomu poniżej 90 stopni.

 

Dziś zauważyłem podone zachowanie pod garażem ogłądałem wentylatory załanczały się wtedy gdy włączyłem klime jak ją wyłączyłem to 2 wentylatory stawały.

 

Nie wiem o co za bardzo chodzi mam ten samochód od końca maja jeszcze nie poznałem go dobrze.

 

Przy jakiej temperaturze załancza się chłodzenie silnika zajrzałem w bezpieczniki i jest ok moze to mormalne a ja tylko torche sie przewrażliwiłem. ( W sumie temperatura wszybko wzrosła po włączeniu nawiewu w samochodzie).

 

2 problemik to kontrolka ojeju zapala mi sie czasami zazwyczaj jak temperatura silnika osiagą ok 90stopni tylko gdy obroty spadną poniżej 1000 obr/min np jak stoje na światłach lub gdy sie rozpedzam i gwałtowniej zachamuje ale to nie zawsze.

 

Olej w silniku jest nowu (syntetyk) co jakiś czas kontroluje poziom oleju i jest wszsytko ok.

 

Pozdrawiam i jesli to możliwe i ktoś się orjentuje to prosze o odpowiedzi.

 

Ja odezwe się jak tylko będę mógł (wyjazd urlopowy broblemu z dostępnością neta).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLEJ WYMIENIŁEŚ RAZEM Z FILTREM OLEJU MAM NADZIEJE.KONTROLKA MOŻE ZANIŻAĆ JEST JESZCZE POMIAR ZEGAROWY NA DESCE NA WOLNYCH OBROTACH POWINNO BYĆ OK PIERWSZEJ KRESKI TAK JEST WE FROCIE A.Hm proponuje olej lać półsyntetyk 10W40 np.MOBIL.Chłodzenie we frocie B masz wentylator zdaje sie wiskoza czy jakoś tak pod wpływem temperatury się zesprzęgla i wiatrak kręci,aby to sprawdzić musisz zakręcić na zimnym silniku wiatrakiem tym od strony silnika ma chodzić lekkawo potem gdy wóz sie zagrzeje do tych 100 stopni zobacz czy ci sie on kręci ma sie kręcić jeśli nie to zgaś motor i sprubuj go ręka zakręcić powinien być opór.Od klimy jest oddzielny wentylator.Jeśli wiatraki chodzą to tylko termostat można to soprawdzić macając chłodnice i rury dolotowe i wylotowe mają być gorące chłodnica u góry gorąca na dole troche mniej.POWODZENIA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Olej wymieniałem u mechanika razem z filtrem filtr paliwa też i pare innych rzeczy rozrząd zrobione przy turbince sprawdzany był akumulator płyn chłodniczy, płyn hamulcowy jest nowy.

 

A zauważyłem ze te dwa wentylatory załanczały się naraz przedody z tego co pamietam byly ciepłe wiem ze to bardzo sporadyczne zjawisko a wzskaźnika oleju nie mam jest tylko kontrolka ktora sie zapala na czrwono a potem robi sie coraz bledsza i gaśnie.

 

Ale bede kombinował puki co nic poważniego sie nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

2 problemik to kontrolka ojeju zapala mi sie czasami zazwyczaj jak temperatura silnika osiagą ok 90stopni tylko gdy obroty spadną poniżej 1000 obr/min np jak stoje na światłach lub gdy sie rozpedzam i gwałtowniej zachamuje ale to nie zawsze.

 

Olej w silniku jest nowu (syntetyk) co jakiś czas kontroluje poziom oleju i jest wszsytko ok.

 

 

To normalny proces nie tylko w Frotce. Rzadki, gorący olej powoduje zapalnie kontrolki czasem na biegu jałowym zwłaszcza jeśli poziom jest nie za wysoki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności