Skocz do zawartości

Zgrzyty podczas przyśpieszania w kokpicie Corsa b 1.0


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
:) Witam!!! Jestem nowy.Właśnie kupiłem drugą corsę b 1.0 z roku 99.Przebieg 160Tyś.Mam problem mianowicie taki.Przy szybszym ruszaniu i zmianie biegów na wyższe w kabinie słyszę dźwięk taki jakby element plastikowy o coś się ocierał i wpadał w wibracje.Dźwięk dochodzi w kabinie.Wydaję mi się że to gdzieś jakby od skrzyni biegów,albo jakby rura spalinowa uderzała zaraz o podłogę i temu te wibracje.Mówię od razu,że to nie maska w aucie,bo to miałem w poprzedniej corsie.Z autkiem jest wszystko ok,ale te wibracje dość są denerwujące,bo poza tym w aucie jest cicho i nic nie trzeszczy prócz tego jednego gadżetu.Sprawdzałem już i nie wiem jak znaleźć tą przyczynę.Proszę o jakąś odpowiedź.Dziękuję;) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może to być pokrywka cewki zapłonowej ta z napisem ecotec na silniku miałem tak u Siebie w 1.2 a w 1.0 silnikiem troche telepie bo ma 3 cyl. i to może być to.Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

u mnie tak tłukła sie ta półeczka pod schowkiem koło nóg pasażera... kurcze ile mnie to kosztowało nerwów... :D ale wylukałem badziewie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

WItam ponownie!!! Niestety ta klapka od przykrycia świec nie ma nic wspólnego z tym zgrzytaniem.Patrzyłem też na tą półeczkę pod nogami pasażera i też nie jest to ta przyczyna tego zgrzytania.Nie wiem już co to może być,ale chyba już będę musiał się do tych wibracji przyzwyczaić.Dziękuję za posty i będę dalej kombinował co to do jasnego bata może tak denerwować człowieka.Pozdrawiam!!! :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

hmmm a słuchaj spróbuj tak zrobic.... weź po postoju odpal silnik i dodawaj gazu tak jakbyś ruszal szybciej... wiesz pełne obroty itp itd...i czy dalej bedzie sie tłukło?:( nie mam innego patenta na to ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam!!! Masz racje że tak sie dzieje jak na postoju stoisz i dodajesz gazu to też zgrzyta.Nie mam pojęcia co to może być.Jak będę miał więcej czasu to pogrzebie głębiej.Ale wiesz co jak patrzyłem z tata co tak skrzypi,to na postoju jak dodawałem gazu usłyszałem jakby ten zgrzyt dochodził ze skrzyni biegów,a dokładniej od przekładni co wrzuca się biegi.Może to to,ale jak jadę i trochę blokuję skrzynię na biegu jakimś to dalej coś zgrzyta.Jak cos znajdę i ty tę to odezwę się .Pozdrawiam

:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności