Skocz do zawartości

Problam z wentylatorem i klimatyzacją


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Od wczoraj jestem posiadaczem Vauxhalla Calibry ze zwykłym ośmio zaworowym silnikiem. Kupując ten samochód widziałem że nie działa klima (nie zapalała się lampka na klawiszu i nie wiało zimne powietrze) ale zauważyłem że nie włącza sie też wentylator nawet przy 100 stopniach. wyczytałem że w wersji z klimą bezpiecznik od wentylatora jest pod maską w skrzynce z przekaźnikami i owszem sa tam trzy 30amperowe bezpieczniki dwa bardzo duże i jeden zwykły ale sa dobre nie wiem jak z przekaźnikami jak moge sprawdzić co jest przyczyną usterki? Prosze o pomoc bo mam przed soba trase 2000 km i nie moge jechać bez wentylatora

 

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 14:48 ]

Sprawdziłem że wentylator jest sprawny. Po odpięciu wtyczek od czujników temeratury i zmostkowaniu styków wentylator zaczął pracować. Po zmostkowaniu pierwszego tego dwu stykowego pracuje na pierwszym biegu a kiedy zmostkowałem styki w drugim trzystykowym zaczął pracować o wiele szybciej. Czy to znaczy że czujniki są zapsute? Jeśli tak to który czy może obydwa? Co moge jeszcze sprawdzić i jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby abyś podał rocznik, ponieważ w trakcie produkcji jest kilka zmian odnośnie rozmieszczenia przekaźników i bezpieczników.

Są one rozmieszczone zarówno w kabinie jak i komorze silnika.

Zarówno za klimatyzację jak i wentylator chłodzący odpowiadać może kilka elementów.

Czujniki zostawiamy w następnej kolejności, najpierw zabezpieczenia układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

witam

mam taki problem z klima

w zimie zalaczalem ja bardzo czesto i pomagala mi przy zaparowanych szybach, po zimie zauwazylem cos bardzo dziwnego:

przycisk sie zalacza

agregat sie uruchamia

wentylator tez

A ZIMNEGO POWIETRZA BRAK!!! :mrgreen::drunk::):mrgreen:

a wzimie jak nacisne [sytuacja bardzo rzadka]przycisk to nic sie nie wlacza nawet po przejechaniu 30 km???

Co teraz???Nabijalem i odgrzybialem ja w zeszlym roku w maju i dzialala bardzo dobrze.Pomozcie mi jakos!!!Prosze. Calibra 91 rocznik 2.0i 8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

Witam!! Mam małe zapytanko do znawców calineczki!! Czy ktoś orietuje sie ile moze kosztowac zalozenie klimatyzacji do tego auta i ile jest przy tym mniej wiecej roboty?? ...i czy to sie wogole oplaca?? bo mam w planach wykonanie takiej operacji przy swojej calibrze a nie mam zbytnio pojecia w tych sprawach i dlatgo pytam :wink:

 

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 00:49 ]

jeszcze zapomniale dodac ze rok produkcji to 1992:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno miałem problem z klimą w Astrze G. Mianowicie po wciśnięciu przycisku silnik nieco podnosił obroty ale nie włączał nic dalej. Okazało się że sterownik się popsuł - koszt naprawy: 80 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

w mojej calibrze sprezarka raz startowala, raz nie, w koncu czujnik cisnienia klimatyzacji padl zupelnie czego efektem byl brak jej reakcji na wcisniecie przycisku, po odlaczeniu czujnika, klima ruszyla, wiec musialam ten czujnik wymienic. Teraz jest juz wszystko pieknie, tylko pogoda nie sprzyja :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności