Skocz do zawartości

Wentylator od chłodnicy nie włacza się...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Powiedz mi jak mostkowałeś wentylator? Z wtyczki czy na krótko z akumulatora? Jak z Aku to sprawdź czy masz napięcie w kostce do której go podpinasz...sprawdź bezpiecznik czy nie walnięty... druga sprawa czujnik na chłodnicy... można go wziąć do domu zagrzać wode w garnku zanużyć go i podłączyć do kabli miernik jak się PRAWIE zagotuje woda na mierniku wskaże przejście czyli jest oki ( jeżeli szukacie tańszego rozwiązania zakupu czujnika polecam czujnik od Poloneza koszty ok 13zł i jedyne co trzeba zrobić styki tzw. łódeczki zamiast wtyczki http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif ) Ja miałem walnięty czujnik...wymieniłem na Polonezowski a dodatkowy obieg z włączaniem manualnym zrobiłem swoja drogą na wypadek korków tak że jedno drugiemu nie szkodzi... Mi załącza wentylator na połowie skali tylko że ja mam zegary LCD i motor 2,0 ale czujniki są identyko... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie panowie panowie ,,,,,,radzę koledze odpalic motor poczekać az wskazówka wskoczy do 100 st. - 102st. ---jesli sie nie załaczy to cos nie tak ,,,,wydaje mi sie że kolega za szybko wnioskuje że wiatrak się nie włącza, u mni ejest to temp. 98 st i po załączeniuwiatraka spada do 92 st ...i tak w kółko, czytałem że u niektórych osób wiatrak załaczał się tak właśnie kolo 102 st. jak stali w korku np. także nie ma jakieś sztywnej temp, na właczenie się wiatraka, a to że silnika nie mozna dotknąc bo niby za goracy to przecież normalne , sprubuj dotknąc mojego c20xe jest potwornie gorący...ale wszystko działa wysmienicie - mówie o chłodzeniu ,,,,także polecam trochę cierpliwości odpalic motor poczekac tak do max 102 st i jesli sie nie wlaczy to wtedy wiadomo że coś jest nie tak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności