Skocz do zawartości

Gotujący się płyn w układzie chłodzącym Opel Vectra 1.7 TD


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, jestem nowy na forum i proszę o pomoc, mianowicie tak jak w temacie gotuje mi się woda w układzie chłodzącym podczas jazdy powyżej 100 Km/godz. w samochodzie Opel Vectra 1.7 TD 96r. Jeżeli jadę z prędkością 60 km/godz to nic sie nie dzieje i można tak cały dzień jeździć i utrzymuje się temperatura około 95*C, również jak samochód chodzi na postoju (na biegu jałowym) to tez nic się nie dzieje i płyn chłodzący jest w prawidłowym poziomie a temperatura w okolicy 92*C. Wentylatory chodzą prawidłowo, na wszystkich 3 poziomach chłodzenia, głowica została sprawdzona ciśnieniowo i jest w 100% sprawna, nowa uszczelka pod głowicą. Nie mam pojęcia o co chodzi, dlaczego powyżej 100 km/godz zaczyna sie momentalnie gotować woda w układzie chłodzenia. Proszę o POMOC :wesoly::o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Termostat 100%, parę dni temu go wymieniłem na nowy

 

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 17:27 ]

Aha i jeszcze w czasie gdy jadę 100km/godz, lub więcej, w ciągu 10 sek temperatura ze 100*C podskakuje na czerwone pole, a jak wrzucę na luz i będę jechał na luzie to w ciągu 20-30sek temperatura powraca na skale 100*C. Czy możliwe że uszkodzony jest czujnik temperatury i źle wskazuje temperaturę, ale wtedy jak byłby to tylko czujnik to nie gotowała bu się woda w układzie chłodzącym. :o:?::?:

 

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 19:56 ]

Może ktos miał takie objawy, taki problem i wie co zrobic http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif Prosze o POMOC http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif :(

 

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 07:20 ]

przy całkowicie wyciągniętym termostacie dzieje się tak samo, czyli powyżej 100km/godz gotuje sie woda w układzie chłodzenia, wchodzi na czerone pole, a jak wrzuce na luz to to w ciagu 20 sek spada na 100*C. O Co wtym Biega ???:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam, jestem nowy na forum i proszę o pomoc, mianowicie tak jak w temacie gotuje mi się woda w układzie chłodzącym podczas jazdy powyżej 100 Km/godz. w samochodzie Opel Vectra 1.7 TD 96r. Jeżeli jadę z prędkością 60 km/godz to nic sie nie dzieje i można tak cały dzień jeździć i utrzymuje się temperatura około 95*C, również jak samochód chodzi na postoju (na biegu jałowym) to tez nic się nie dzieje i płyn chłodzący jest w prawidłowym poziomie a temperatura w okolicy 92*C. Wentylatory chodzą prawidłowo, na wszystkich 3 poziomach chłodzenia, głowica została sprawdzona ciśnieniowo i jest w 100% sprawna, nowa uszczelka pod głowicą. Nie mam pojęcia o co chodzi, dlaczego powyżej 100 km/godz zaczyna sie momentalnie gotować woda w układzie chłodzenia. Proszę o POMOC :drunk:;p

czesc kolego zakamieniona chlodnica tez z tym sie borykalem chyba z 5 razy wyciagalem chlodnice i czyscilem fachowiec powiedzial ze chlodnica ok a okazalo sie ze przeplyw byl ale slaby kupilem nowa chlodnice 450 zlo i po problemie wyciagnij chlodnice i ja rozbiez z obu stron i sprawdz kanaliki pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam myślę że to wina chłodnicy jak napiał kolega wyżej poniewaz miałem taki sam objaw i zlekceważyłem sprawę co skończyło się wydmuchaniem uszczelki pod głowicą także wymień chłodnice a problem minie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności