Skocz do zawartości

Corsa C - centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam po dłuższej nieobecności na forum.

Dziś przypadkowo zauważyłem że nie zamykają się tylne drzwi (patrząc na samochód z przodu to po lewej stronie, po przekątnej od kierowcy).

 

Mam zamontowany centralny zamek tylko na kluczyk - nie na pilota, montażem zajmowali się "fachowcy" z Opla w salonie w Rybniku. Zamek był montowany w trakcie kupna samochodu jako wyposażenie dodatkowe (odpłatne) we wrześniu 2001r. od tego czasu nie było z nim żadnych problemów aż do dziś.

 

Przekręcając kluczy w drzwiach kierowcy we wszystkich drzwiach opada "cypelek" i pod tapicerkę chowają się takie czerwone kwadraciki, które są na tym "cypelku" tylko na tych felernych drzwiach ten kwadracik nie chowa się całkowicie (kawałek czerwonego kwadracika wystaje) i to mnie właśnie zaniepokoiło podszedłem do tych drzwi i normalnie je otworzyłem podczas gdy pozostałe drzwi były pozamykane.

 

Kilka razy przekręcałem kluczykiem w drzwiach kierowcy ale to nie pomogło, zamknęły się dopiero po tym jak palcem docisnąłem "cypelek" tak aż czerwony kwadracik schował się pod tapicerkę.

 

Czy ktoś spotkał się już z czymś takim ?

 

Mile widziane wszelkie uwagi i pomoc w tym zakresie.

 

Pozdrawiam,

flat17c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jeżeli masz jakieś pojęcie (tylko bez urazy, nic nie mam na myśli) jak się dobrać do drzwi (ściągnąć tapicerkę) to powinieneś sobie poradzić z tą usterką .

Może wystarczy popryskać jakimś środkiem smarującym np: WD-40 po tych cięgnach

od zamka (najlepiej cały zamek z siłownikiem ) i poruszać ten „cypelek” kilka razy w górę i w dół (rozruszać ) Jeżeli to nie pomoże to będziesz musiał sprawdzić siłownik tz : od stromy elektrycznej i mechanicznej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Problem sam się nie rozwiązał, do tej pory przed wysiadaniem z samochodu ręcznie zamykam te drzwi z uszkodzonym zamkiem.

 

ale siłowni kchodzi w tych drzwiach??? tzn mechanizm?:wink:

Tak, siłownik działa, czyli chyba można wykluczyć usterkę mechaniczną ?

 

Witam ! Jeżeli masz jakieś pojęcie (tylko bez urazy, nic nie mam na myśli) jak się dobrać do drzwi...

W tym może być mały problem ponieważ jeszcze nigdy nie ściągałem tapicerki z drzwi, zauważyłem że jest ona przykręcona 4 śrubkami (dwie są przy uchwycie do zamykania drzwi i dwie pod osłoną klamki).

Bardziej mnie martwią plastikowe kołki (zatrzaski) które łatwo wchodzą ale kłopot jest gdy trzeba je wyciągnąć, jak odchyliłem plastik z tapicerki to widziałem że na pewno jest tam jeden taki zatrzask, nie chciałbym tego połamać zwłaszcza teraz gdy jest zimno i plastik z tapicerki jest sztywny (garaż jest nieogrzewany).

 

Czy wystarczy odkręcić te 4 śrubki żeby zdjąć tapicerkę czy jest jeszcze coś co należy przed tym zrobić ? (oczywiste że trzeba zdjąć rączkę do opuszczania szyby)

 

Najlepiej gdyby ktoś dysponował jakimiś zdjęciami, znalazłem kilka fotek ale wszystkie są już zrobione po zdjęciu tapicerki.

 

Pozdrawiam,

flat17c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam ten sam problem w 3-drzwiówce z drzwiami od pasażera.

Mam central z pilota i kluczyka, jak zamykam to rygielek od strony pasażera tylko drgnie, ale się nie chowa.

Do tego wydaje dziwny dźwięk z tamtej strony przy zamykaniu - taki 'skrzek'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
flat17c, wytarty mechanizm dostał luzów to jedyne wytłumaczenie spotkałem się z tym nie raz,zdejmij tapicerkę i obejrzyj dokładnie cały mechanizm,wodziki i zaczepy oraz czy zaczepy na drzwiach nie latają luźno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość minister007

Witam,jestem posiadaczem opla corsy C 1.0 z 2001r,otoz po zakupie bylo wszystko ok,az do czasu gdy centralny zamek zacza szfankowac.Mianowicie chodzi o to ze z pilota otworze wszytkie drzwi a gdy chce je zamknac to nie zamyka drzwi tylnych lewych i prawych,cos tam slychac ze silniczek pracuje ale tak jak by nie mial sily ich zamknac.Moze macie jakies pomysly dodam ze jest to fabryczny centralny zamek.Z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

W moje Corsie C1.0 z 2001 również (mam zamontowany oplowski alarm z centralnym) występuje podobna usterka .Tyle tylko ,że początkowo nie działały przy zamykaniu z pilota drzwi lewe tylnie a teraz również prawe przednie.Próbowałem siłownik w tylnich drzwiach ale nic tam podejrzanego nie widziałem.

Dodam tylko,że wcześniej przestały mi działać czujniki ruchu zamontowane w aucie.Byłem wtedy w serwisie opla i powiedzieli, że prawdopodobnie coś dzieje się z centralką.Podejrzewam , że tak jest istotnie gdyż zauważyłem iż objawy nasilają się kiedy robi się zimno (prawdopodobnie gdzieś występuje tzw. zimny lut).Ostatni miałem nawet problem z uruchomieniem auta.Po załączeniu silnik załączał się na kilka sekund i momentalnie gasnął.Doszedłem do tego że działał układ przeciwkradzieżowy na imobilajzer.Zdecydowałem się puki co nie używać zamykania dzwi z pilota i jakoś jeżdżę.Myślę, że kiedy zrobi się cieplej spróbuję podziałać coś przy centralce może coś znajdę. :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności