Skocz do zawartości

Meriva Z17DTH 2004r Jaki typ wtryskiwaczy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witajcie,

 

pytanie jak w temacie. Jakiego producenta wtryskiwacze są w tym modelu i silniku.

 

Dzwoniłem do BOSCH i twierdzą że ich. Na sterowniku w aucie jest napisane że DENSO (nie na wtryskach bo nie wyjmowałem). Powiedziłąem o tymw w Bosch ale twierdzą ze tak może być że sterownik DENSO a wtryski BOSCH? Gdzie tu logika?

 

Może ktoś z was wymieniał i wie, bo mnie to czeka z jedną sztuką i muszę wiedzeić czego szukać.

 

Na koniec humor. Byłe w ASO OPLA.Pytałem. Klikali w komputerze (wprowadzili WIN) i powiedzeili....... że nie wiedzą ;)

 

Pozdrawiam AR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do sterownika to w Merivie, Corsie C i Combo z tym silnikiem według producenta jest sterownik Denso DEC30 a w Astrze H Bosch EDC 16 C9 co do wtrysków to nie wiem, ale jak rozmawiałem o tym silniku z gościem od którego kupiłem auto a sprowadza dużo Opli w tym sporo Meriv to twierdził że sterownik i wytryski w Merivie są inne niż w Astrze H i nie pasują tylko kwestia jakie są :D jeśli nie wiedzą w oplu to może spróbuj w fabryce Isuzu w Tychach gdzie produkują te silniki znalazłem taki numer do fabryki 032 219 96 00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie musisz tam dzwonić, mam informacje właśnie stamtąd :D

 

- Z17DTH (100 KM) w Corsie, Combo i Merivie mają system Denso, w Astrze jest system Boscha

 

- nowa generacja silnika z Isuzu Z17DTR/DTJ (czyli 110KM i 125KM) posiada nowy system Denso

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wtrysków to nie wiem, ale jak rozmawiałem o tym silniku z gościem od którego kupiłem auto a sprowadza dużo Opli w tym sporo Meriv to twierdził że sterownik i wytryski w Merivie są inne niż w Astrze H i nie pasują tylko kwestia jakie są :D

Na podstawie tego:

http://ecat-online.bosch.de/toc/pl/0000FSoRs9yTsC5PKjI2yv9QdKS:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp

można stwierdzić, że wtryskiwacze do Astry i Merivy są takie same.

Co do sterowników to TIS mówi, że Merivy miały układ Bosch i Denso, a Astra tylko Bosch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na podstawie tego:

http://ecat-online.bosch.de/toc/pl/0000FSoRs9yTsC5PKjI2yv9QdKS:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp

można stwierdzić, że wtryskiwacze do Astry i Merivy są takie same.

Co do sterowników to TIS mówi, że Merivy miały układ Bosch i Denso, a Astra tylko Bosch.

Dziwne... być może Bosch robi coś na aftersales. Fabrycznie dla 100 KM Merivy (jaki i dla Corsy C i Combo - czyli ta sama platforma) były/są montowane wtryskiwacze/CR/pompa i ECM z Denso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja mam pytanie czy 1 wtryskiwacz można wymienić czy wszystkie na raz?? Mi np. wariują obroty jak jest zimny silnik i delikatnie szarpie na 1 biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wymienić jeden bez problemu, objawy moga pasowac do wtrysku bo szaleja obroty... najlepiej na poczatek podpiąc kompa na bloki testowe i sie przekonac co i jak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności