Skocz do zawartości

Jaki olej??? omega B 2.016V 1997r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam stałem się szczęsliwym posiadaczem opelka omegi B z malutkim 2.0L silniczkiem benzynowym auto jest sprowadzone z niemiec od pana z 1933r ktory zrobil nim 170000tys mam zamiar zmienic olej moze ktos wie jaki mu wlac niestety pod maseczka jest kartka co do wymiany ale jest nieczytelna bardzo prosze o porade dodam jeszcze ze auto jest w stanie idealnym zero wyciekow kopcenia poprostu IGŁA. filtr oleju jest oryginalny GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O olejach - rodzajach, wymianach na forum jest trochę tematów - były również na ten sam temat jak Twój SZUKAJ - a jest u góry.

Jeśli nie wiesz jaki zalany był wcześniej, to możesz zalać 10w/40 (półsyntetykiem) oczywiście plus filtr oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...

witam mam pytanie czy przyczyna rozwalenia pompy oleju moze byc zle dobrany olej??wlano olej gm 15w40 gm mineral a na forach czytam ze kazdy uzywa 10w40. czy przezto moje omesia wydaje dzwiek jak z ciagnika prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralny GMa to nie jest zly olej

ale leje sie go jak silnik ma juz ze tak powiem spore przebiegi (powyzej 400000)

i zlopie olej w duzych ilosciach

 

gesty olej moze powodowac zwiekszenie halasu pracy zaworow

osobiscie nie lal bym go wogole

silniki opla sa dosc czule na gesty olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy przyczyna rozwalenia pompy oleju moze byc zle dobrany olej??wlano olej gm 15w40 gm mineral a na forach czytam ze kazdy uzywa 10w40. czy przezto moje omesia wydaje dzwiek jak z ciagnika prosze o pomo

Do silników opla z dwoma wałkami rozrządu - a Twój taki jest -w ogóle nie powino sie lać 15W .Ja do swojej corsy x10xe wlewam GM 10W40 i silnik ładnie pracuje .

Z drugiej strony pompa oleju to tez element , który z czasem ulega zuzyciu .

Tak na marginesie , nie wierze w taki przebieg, licznik na bank cofany przez cwaniaka handlarza .400 tys - to realny przebieg w tym aucie .

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mineralny GMa to nie jest zly olej

ale leje sie go jak silnik ma juz ze tak powiem spore przebiegi (powyzej 400000)

i zlopie olej w duzych ilosciach

 

gesty olej moze powodowac zwiekszenie halasu pracy zaworow

osobiscie nie lal bym go wogole

silniki opla sa dosc czule na gesty olej

 

chyba coś ci się pokręciło gęsty olej wygłusza stuki a nie zwieksza

co do oleju mineralnego to olej ten jest przeznaczony do starych typów silników gdzie nie ma sond i katów

polecam pułsyntetyk GM 10W 40 i kupuwać a ASO nie gdzieś tam ( w serwisie też tani)

Edytowane przez koles43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności