Skocz do zawartości

C18NZ wyłącza się w trakcie jazdy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam problem z silnikiem 1.8i C18NZ z którym żaden mechanior nie potrafi sobie poradzić:

Silnik potrafi w trakcie jazdy zgasnąć (zarówno ciepły jak i zimny). Objawy są takie że najpierw spada do zera wskaźnik obrotów (mimo że samochód jedzie) , żadna kontrolka się nie zapala, następnie traci moc, zaczyna się dławić i gaśnie. Po takiej akcji nie odpala, chyba że go długo kręcę to na sekundę podskoczy obrotomierz i dalej nie odpala. Z reguły po 30 minutach mogę go odpalić normalnie i jeździ bez najmniejszych problemów. Czasem nie mogę go odpalić jak jest zimny - udaje się to po pewnym wybiegu. Kręcę, odpuszczam i natychmiest kręcę znowu .W momencie zwolnienia rozrusznika tak jakby na chwilę zaskakują obroty (przynajmniej na wskaźniku - strzałka drgnie) i ten moment wykorzystuję do zapłonu. Problem narasta - zdarzało się to raz na miesiąc, teraz raz dziennie lub częściej.

Wymienione zostały : kable, czujnik temp. palec, kopułka, świece. Auto ma 140000.

Proszę o poradę od czego zacząć - może już ktoś miał podobny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Weź ze sobą jedną świecę albo klucze od świec.

Jak ci się tak stanie to odkręć świece lub przystaw tą zapasową do przewodu. (tylko myk jest taki że musisz mieć drugą osobę która ci będzie przekręcać kluczyk :) )

Przystaw świecę gdzieś do dobrej masy(np. silnik) i zobacz czy jest iskra.

Jak iskra będzie to najprawdopodobniej moduł od aparatu zapłonowego (pod cewką).

85pln.

Sprawdź:

1.Stan świec

2.W ciemnym zapal silnik i zobacz czy ci gdzieniegdzie iskra nie skacze na fajkach od przewodow lub na przewoddach. Jeżeli skacze to wymień przewody. Jeżeli po wymianie przewodów będzie dalej skakać do świece wymień.

3. Sprawdź stan filtru paliwa.

4. Zrób diagnostykę: http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

5. Sprawdź stan masy modułu oraz cewki. Lubi się pod nią piasek gromadzić. Po odkręceniu popsikaj WD40.

 

IMHO na 80% to moduł od aparatu :wink: miałem dokładnie tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Generalnie świece, kopułka palec, kable są nowe. Jak silnik zaskoczy (coraz rzadziej) to pracuje bez zarzutu. Na diagnostyce pokazało silnik krokowy, ale to wiem bo nie wyrabia - lewe powietrze z serwa i ECU. Ale teraz problem narasta - nie chce odpalić lub odpali i nagle zdycha, a ecu nie pokazuje żadnego błędu

I mam pytanie gdzie mogę kupić czujnik położenia wału i ECU (używane) bo w Trójmieście

lipa z tymi częściami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak iskra będzie to najprawdopodobniej moduł od aparatu zapłonowego (pod cewką).

Mowa o c18nz, który z tego co pamiętam nie ma modułu zapłonowego, a na pewno nie ma czujnika położenia wałka.

Tu za czujnik obrotów robi czujnik położenia wału korbowego jak w 2.0.

 

czujnik położenia wału

Jest identyczny jak w c20ne i c20xe, a nawet w c26ne, c30ne i c30se montowanych w omedze a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest pod cewką, przynajmniej w Astrze c18nz

To samo jest w Vectrze A.

Dzięki za sprostowanie, dawno nie miałem do czynienia z takim silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności