Skocz do zawartości

ESP czy TC ???


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wg. instrukcji ta sama ikonka slizgającego się autka oznacza ESP i TC

 

Jak sprawdzić czy mam tylko TC czy mam ESP z funkcją TC?

 

z górki dzięki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c7f5e8085984fbe.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/918e3496f0d2ef57.html

 

wg. instrukcji (strony powyżej) paląca się kontrolka wskazuje jeden z systemów, jak więc sprawdzić który z nich jest w posiadaniu lub nie, bo rozumiem, że gdy przekręcam klucxzyk i zapalają się ikonki na desce a potem gasną, to są w tym czasie sprawdzane systemy posiadane prze auto i nie wiem czy posiadanie przycisku jest tutaj normą:wink:

 

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 14:32 ]

cos nie weszły zdjęcia postaram się wstawić jeszcze raz

 

strona 160 instrukcji

 

strona 161 instrukcji

 

[ Dodano: Sro Sie 06, 2008 08:07 ]

dzis zrobiłem próbę i gwałtownie przyspieszyłem na piasku, natychmiast koła zostały przychamowane aby nie buksować i jak w instrukcji kontrolka zaczęła migać, więc mam TC ale czy do tego ESP, brak mi jest dużego placu aby auto wprowadzić w boczny poślizg i zobaczyć czy system wyprowadzi autko.....

 

a jakie są wasze doświadczenia z tymi systemami, czy w przypadku opla to na prawdę działa?:)

 

[ Dodano: Sro Sie 06, 2008 08:12 ]

zrobiłem dziś próbę i gwałtownie przyspieszyłem na piasku, i jak w instrukcji system natycmiast przychamował koła i zaczęła migać ikonka, to znaczy mam TC. Dementuję więc odpowiedź Zeusmobil-a że aby mieć TC trzeba mieć przycisk na konsoli.

 

brak mi dużego placu aby auto wprowadzić w boczny poślizg i sprawdzić czy mam ESP.

 

swoją drogą podzielcie się opiniami czy te systemy w przypadku oplka na prawdę działają, i można im zaufać (oczywiście nie bezwzględnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu masz link do niemieckiej strony ze zdjęcami:

 

zdjęcia

 

Zdjęcie numer 2 pokazuje samochód z ESP. Zdjęcie numer 3 pokazuje samochód bez ESP.

 

Z mojego doświadczenia powiem, że są to przydatne systemy, chociaż w niektorych sytuacjach mogą Cię zaskoczyć (wpadasz w poślizg, chcesz kontrować, samochód zaczyna sam kontrować, etc.) , lub wręcz uniemożliwić jazdę (przy braku wyłącznika TC, tak jak u mnie, wyjazd z kopnego śniegu może być niemożliwy). To jest tak jak z ABS - w większości przypadków jest przydatny, choć czasami przydałoby się móc go wyłączyć :(

 

Pozdr,

Przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

fajna stronka :)

 

dzis sprawdzę pod maską co u mnie widać, swoją drogą m,oże ktoś ma pomysł jak zrobić wyłącznik TC we własnym zakresie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kombinowałem co nieco w tym zakresie, ale dałem sobie spokój - po prostu jak dla mnie te systemy są zbyt skomplikowane i zbyt kluczowe, aby pozwolić sobie na to, zeby coś się spieprzyło - nie chciałbym mieć sytuacji na drodze, kiedy ESP zacznie wiariować, hamując np. jakies koło :()

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

też o tym myślałem, ale obawiam się aby czegoś nie uszkodzić, bo prawdopodobnie na komputerze wyskoczy jako błaąd, potem może trzeba będzie go kasować w serwisie i zacznie się zabawa.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zkolei nie wiem czy mam poniewaz nie pali mi się kontrolka.Nie ma też wyłacznika.

Mam wersje elegance z 2002 roku i wydawało mi sie ,ze powinna miec TC w standardzie ale może sie mylę?A może winna jest tylko kontrolka.Dodam,ze ABS świeci i gasnie i wogóle działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności