Skocz do zawartości

Zafira A + Xenony


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Staniesz się posiadaczem xenonów, ale żeby wszystko było zgodne z prawem musisz mieć jeszcze spryskiwacze reflektorów w zderzaku przednim i układ samopoziomujący do lamp - taki który w trakcie bujania samochodem będzie regulować wysokość świecenia reflektorów, żeby nie razić jadących z naprzeciwka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i tu się mylisz bo poczytałem trochę od tego czasu i nie ma przepisów regulujących sprawę montażu nie w nowyc samochodach tylko używanych : " ...Obowiązujące “Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów” o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane (ale oczywiście możliwe do zainstalowania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do kompletu musisz mieć jeszcze przetwornice.

A tak szczerze to bym odpuścił na Twoim miejscu. Miałem w omedze, i niestety nie wytrzymały ciągłego włączania (światła ksenonowe najbardziej się wtedy zużywają). Wrzuć lepiej jakieś philipsy +25% lub +50%, uwierz wystarczy i koszt mniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przetwornice i żarniki są w komplecie z reflektorami , a co do żarówek +25% czy +50 to się zgodzę bo używałem w Octavi i bardzo ładnie świeciły :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze regulacna europejska ECE R48:

 

"If the headlights are equipped with > 2,000 lumen light

sources (usually Xenon) (low and main beam light),

automatic headlight range adjustment and a headlight

cleaning system must be installed. These requirements

apply for retrofitting of vehicles in use, retrofitted after

April 1, 2000.

Only the headlights for the dipped beam light according

to ECE R 98 or 112 may radiate bend lighting."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko fajnie tyle tylko czy nie oślepiasz innych i czy strumień światła jest prawidłowy.

Ja jednak rezygnuje z pseudo ksenonów , wsadzę porządne żarówki Philipsa i też będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wsadz....sobie :) Ale taki Philips +30 czy +50 też może oślepiać a jego żywotnosć jest dużo krótsza od zwykłej żarówki!!! Poza tym mam światła ciut obniżone i nie oślepiam nikogo w przeciwieństwie do wielu kierowców, którzy nie dbają o regulację świateł przy zwykłych żarówkach!8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność jest mniejsza przy żarówkach bluevision np , w żarówkach np Philips NightGuide jest wydłużony okres pracy i działa jak normalna , w poprzednim samochodzie Skodzie Octavi jeździłem na takich 2 lata i nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności