Skocz do zawartości

Brak biegów 1,2,5,R!! :/


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Mam problem ze skrzynią biegów w mojej Corsie C '02 1.0.

Próbując rano ruszyć z parkingu okazało się że nie moge wybrać biegu 1 ani 2, ruszając gałką zmiany biegów "na boki" gałka bez oporu sie poruszała (normalnie jest taki opór jakby jakiś sprężyn). Mogłem więc wybrać tylko bieg 3 lub 4. Tak dojechałem do mechanika który coś pogrzebał przy skrzyni i wszystko wróciło do normy, powiedział natomist że do wymiany jest plastikowa część którą nazwał cięgło. W serwisie Opla dowiedziałem sie że trzeba kupić całą część wybieraka (330 zł) a nie same cięgło. I tu moje pytanie czy nie próbują mnie zrobić w konia? Czy faktycznie nie jest możliwa wymiana samego plastikowego cięgła? Przeglądnąłem już archiwum na forum i widze że problemy z biegami w Corsie sie często pojawiają, nie znalazłem jednak takiego samego problemu żeby nagle nie było możliwości wyboru innego biegu niż 3 lub 4 a po ingerencji mechanika wszystko wróciło do normy.

Proszę o rady co zrobić bo wydatek 330 zł na część + koszty robocizny troszke mnie dobiły. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem ze skrzynią biegów w mojej Corsie C '02 1.0.

Próbując rano ruszyć z parkingu okazało się że nie moge wybrać biegu 1 ani 2, ruszając gałką zmiany biegów "na boki" gałka bez oporu sie poruszała (normalnie jest taki opór jakby jakiś sprężyn). Mogłem więc wybrać tylko bieg 3 lub 4. Tak dojechałem do mechanika który coś pogrzebał przy skrzyni i wszystko wróciło do normy, powiedział natomist że do wymiany jest plastikowa część którą nazwał cięgło. W serwisie Opla dowiedziałem sie że trzeba kupić całą część wybieraka (330 zł) a nie same cięgło. I tu moje pytanie czy nie próbują mnie zrobić w konia? Czy faktycznie nie jest możliwa wymiana samego plastikowego cięgła? Przeglądnąłem już archiwum na forum i widze że problemy z biegami w Corsie sie często pojawiają, nie znalazłem jednak takiego samego problemu żeby nagle nie było możliwości wyboru innego biegu niż 3 lub 4 a po ingerencji mechanika wszystko wróciło do normy.

Proszę o rady co zrobić bo wydatek 330 zł na część + koszty robocizny troszke mnie dobiły. :-)

Cały czas te same tematy ale co tam, tu masz post na ten temat http://www.ogloszenia24.home.pl/forum/viewtopic.php?t=8466 a tu masz jak wymienić ten wybierak zmiany biegów http://test.evil.net.pl/pdf/cc17dti-wymiana-wybieraka.pdf

Na allegro możesz kupić zestaw naprawczy http://allegro.pl/item411706430_corsa_c_combo_meriva_wybierak_biegow_zest_naprawc.html i już masz 200zł w kieszeni + naprawa jak sam to zrobisz (co nie stanowi problemu).

 

Pamiętaj niewiedza zawsze kosztuje więcej ;] pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz plastikowy wybierak to zastanów sie nad wymianą bo z tego co czytałem lubiły pękac i lipa :-) ale opel wprowadził zmiany i od któregoś momentu montowali metalowe ale nie pamiętam od kiedy i nie mam czasu szukac ;] swoją drogą 1,3,5,R to styl jazdy taryfiarzy swoimi mietkami kiedyś ;p wypróbuj podobno mniej pali ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak masz plastikowy wybierak to zastanów sie nad wymianą bo z tego co czytałem lubiły pękac i lipa :mrgreen: ale opel wprowadził zmiany i od któregoś momentu montowali metalowe ale nie pamiętam od kiedy i nie mam czasu szukac :D swoją drogą 1,3,5,R to styl jazdy taryfiarzy swoimi mietkami kiedyś :D wypróbuj podobno mniej pali http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Tylko że ja mam tylko 3 i 4. Ale dzięki za poradę. :) Wiem że ten temat sie już pojawiał, bo próbowałem przeszukać forum, tyle że nie znalazłem takiej sytuacji jak u mnie, więc dzięki tasioo za zebranie wszystkiego. Obiecuje że nie będe już zaśmiecał forum. Peace!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam tylko 3 i 4. Ale dzięki za poradę. :D Wiem że ten temat sie już pojawiał, bo próbowałem przeszukać forum, tyle że nie znalazłem takiej sytuacji jak u mnie, więc dzięki tasioo za zebranie wszystkiego. Obiecuje że nie będe już zaśmiecał forum. Peace!!

Spoko, ludzie niepotrzebnie kupują całe wybieraki a przecież wybijają się tylko plastykowe końcówki tego "kołka", Masz to zaznaczone jako "B" w tym pdfie co dałem linka (czasami może on pęknąć ale to rzadko).

 

Ps. lepiej Przywitaj się na forum bo zaraz admini się podniosą http://forum.opel24.com/witamy-vt29,4380.htm?sid=1d14755a31ad5cdb847a060cdf935fa7#180043 :mrgreen:

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności