Skocz do zawartości

Łupie na dołkach.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Łupie na dołkach moja Zafirka, czuć te łupanie aż w kierownicy. Co może być. Czy to może SWORZEŃ WAHACZA.

Mam Pytanko. Czy SWORZEŃ WAHACZA jest łatwo wymienić. Chodzi mi o samonaprawę. Czy wystarczy podnieść samochód na lewarku i będzie pełny dostęp po zdjęciu koła. I czy trzeba jakieś specjalne klucze. Czy trzeba wybijać czy samo wyjdzie po odkręceniu śrób. I oczywiście czy to jest bezpieczne. Na pewno będzie trzeba ustawić zbierzność. A może te łupanie dochodzi nie od SWORZEŃ WAHACZA. Dzikeki.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź łaczniki stabilizatora mi tak pukało i okazało się że w dolnej części były bardzo wyrobione. Jak mocno pobujasz zafirke za relingi i usłyszysz stuki dochodzące z przedniego zawieszenia to prawdopodobnie są do wymiany - sposób chałupniczy ale mnie to stukanie właśnie nakierowało na te łaczniki.

 

Ps. wymienić je nie jest dużym problemem ale nie kupuj zamienników tylko orginały bo ja poskąpiłem 40zł na dwóch łacznikach i po 3 miesiącach znowu jeden wymieniałem ;-)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

slabo,

Witaj kolego!

Z twojego postu na forum wynika że wymieniałeś już łączniki. Musze wymienić łącznik poprzeczny stabilizatora czy jest to do wykonania bez kanału, ewentualni podnośnika? Chciałbym wymienić w sobotę pod chmurka i nie wiem czy nie umoczę, a wiadomo w niedzielę święto i autko potrzebne nigdy tego nie wymieniałem. Zakupiłem 2 sztuki firmy FEBI. Boje się czy przypadkiem po odkręceniu drążek nie odskoczy mi w dół. Przyglądałem się i zauważyłem że od dołu nie ma miejsca aby ten stabilizator podeprzeć . Jak masz chwilkę odpisz proszę na co uważać.

Pozdrawiam :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://photos02.allegroimg.pl/photos/oryginal/797/88/47/797884746

... to masz do wymiany :shock::)

... slabo sam wymienił więc i Ty dasz radę ... tam gdzie kończy się gwint - na tym pierścieniu jest miejsce na klucz - chyba 17 ale nie wiem na pewno ... sprawdź i zaopatrz się w dobre klucze i WD-40 ... powodzenia ... pozdro ... :beer::wink:

 

P.S. może Ci sie przydac lewarek słupkowy - taki hydrauliczny lub żaba ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj próbowałem ale narazie klapa nakrętki są na klucz 18 a tak dokręcone że bez klucza udarowego chyba nie odkręcę :lol: . Nowy klucz 18 oczkowy sześciokątny nie z biedronki pękł spróbuję kupić nasadowy i w przyszłym tygodniu następne podejście. Dam znać jak wyjdzie.

 

[ Dodano: Pon Lis 23, 2009 10:59 ]

Nareszcie wymieniłem dobre słowo wymieniał mechanik ja się przyglądałem. Strasznie mocno były dokręcone kosztowało to 50 polskich złotówek + łączniki. Bez kanału albo podnośnika raczej niema szans na wymianę. Pozdrawiam wszystkich na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności