Skocz do zawartości

klimatyzacja


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Po tej wymianie coś zaczęło dziać się z klimą i nawiewem.

To nie ma nic ze sobą wspólnego, chyba że rozłączył się przewód podciśnienia przy tej wymianie. Jeśli by tak było to nie miałbyś regulacji kierunku nawiewu.

 

Czy przyczyną może być ubytek czynnika chłodzącego

Raczej zobacz w jakim stanie jest filtr pyłkowy.

 

puchę z przepustncami regulującymi nawiewy?

Masz na myśli pokrętło którym regulujesz kierunek nawiewu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozowywet

1Cytat:

Czy przyczyną może być ubytek czynnika chłodzącego

 

Raczej zobacz w jakim stanie jest filtr pyłkowy.

Filtr pyłkowy w porządku,często wymieniam.

 

2.Cytat:

puchę z przepustnicami regulującymi nawiewy?

 

Masz na myśli pokrętło którym regulujesz kierunek nawiewu ?

nie chodzi mi o tą puchę w której znajdują się klapki regulujące strumień powietrza na poszczególne strefy,znajduje się ona na środku ,,pod nogami.

 

Jeszcze raz zapytam może ktoś miał sytuację że ubyło czynnika chłodzącego i czy :( wtedy słabiej chłodziło od strony kierowcy?A od strony pasażera chłodziło nieźle,tak główkuję że tak może być.W poniedziałek jadę nabić klime i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że powinno chłodzić jednakowo, pomimo spadku ciśnienia czynnika. Chyba że klapy regulacji po jednaj z stron nie domykają się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozowywet

Ale z tego co wiem to nie ma klapy regulacji na prawą i lewą stronę!A mój tok myślenia jest taki dmuchawa jest po prawej stronie tam dochodzi zimne powietrze i na początku przebiegu ma temp np 8 stopni ale jest wtłaczane dalej i tam dochodzi ciepłe powietrze z zewnątrz miesza się z zimnym i jest zmieszane po lewej stronie a po prawej szybciej dochodzi to zimne i stąd moje zjawisko z lewej ciepławo z prawej zimno.Być może gdyby n wylocie z klimy temp byłaby niższa to takiego zjawiska by nie było,a z tego co wiem jak ubywa czynnika to słabiej chłodzi czyli powietrze ma wyższą temperaturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozowywet

No miejmy nadzieję że mechanik okaże się mądrzejszy.

Zamelduję w poniedziałek jak sytuacja wygląda i mam nadzieję ,że problem będzie rozwiązany,bardzo nie lubię takich dziwnych ,niewyjaśnionych zjawisk.Ale cóż Sintra jak wiemy miewa swoje kaprysy.Mam nadzieję że mnie nie skroi za bardzo. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cóż Sintra jak wiemy miewa swoje kaprysy

To fakt niezaprzeczalny, :beer::( Wcale nie będę zdziwiony jak napiszesz że samo wszystko wróciło do normy bez mechanika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozowywet

Tak bym chciał ale życie pokaże!

 

[ Dodano: Pon Lip 26, 2010 18:40 ]

Niestety nie udało mi się dzisiaj dojechać do mechanika, jestem umówiony na piątek.

Na pewno się odezwę.

A może w międzyczasie ,ktoś będzie miał jakiś pomysł czy to nabicie klimy czy może coś innego?

Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.

 

[ Dodano: Wto Sie 03, 2010 14:16 ]

No Nareszcie doszedłem do ładu z klimą ,okazało się że to nie jakieś klapki,nagrzewnice i inne tam,co sugerowali mechanicy.

Pojechałem i nabiłem klimę i życie stało się piękne.Ubytek czynnika 450 g czyli połowa.

Po nabiciu chłodzi jednakowo z prawej i lewej strony.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Sintra to spoko wóz.!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności