Skocz do zawartości

Auto zabkuje na 2 biegu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak toczac sie z jedynki wrzuce 2 bieg (ale bez gazu) auto zaczyna "żabkować" coraz mocniej az w koncu walnie i wciskam sprzeglo zeby nie zgasl. Jak puszczajac sprzeglo na drugim biegu dodam gazu i nie puszcze sprzegla zbyt gwaltownie to nie bedzie zabkowac. Co to moze byc? Krokowca przeczyscic?

 

 

Dodatkowo silnik gruchocze przy obciazaniu (czym wyzszy bieg i czym mocniej gaz do podlogi tym glosniej). To podejrzewam ze zawory wymagaja regulowania. Silnik to 1.4i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

zumzum, generalnie na początek korzystamy ze zwyczajowego dzień dobry, choćby tutaj: http://forum.opel24.com/witamy-vt29,4450.htm#186072

 

Temat był już, o ile mnie pamięć nie myli, poruszany - spróbuj w szukaczu a może tam coś znajdziesz. To bardzo pożyteczna rzecz :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam. Zaraz sie tam powitam z ludkami :twisted:

 

Szukalem tego ale nie moge znalezc slowa kluczowego. żabkowanie? skakanie? szarpanie? ktos jeszcze uzyl slowa kangurki... :mrgreen: Szukalem i znalazlem tylko o tym silniku krokowym wlasnie ale symptomy byly podobne do moich a nie takie same dlatego sie pytam. Ale poszperam jeszcze.

 

A jakbys moze przypomnial sobie gdzie to czytales czy co bylo tego przyczyna i bys napisal to bylbym wdzieczny :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbys moze przypomnial sobie gdzie to czytales czy co bylo tego przyczyna i bys napisal

Do kobiety zwracamy się w rodzaju żeńskim :mrgreen::wino: Choć początkującemu forumowiczowi Niedźwiedź nie kojarzy się z kobietą ( a nie słusznie bo bywają kobiety bywają groźne :twisted: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

Rafałku dziękuję Ci za tę reklamę :twisted: już tasioo mnie pod tym względem gdzieś podsumował :mrgreen:

 

A teraz do tematu :wino:)) zumzum, spróbuj jako słów kluczowych problem z biegami. On an pewno często występuje :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zumzum napisz mi proszę, czy udało Ci się dokopać do pomocy w temacie - ja mam identyczny problem - i to " żabkowanie " doprowadza mnie do szewskiej pasji. Mało, rozkracza mi się moja Corsa na środku drogi, i nie wiem jak sobie z tym poradzić :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niedzwiedz: przepraszam, nie przeczytalem płci.

 

@śnieżka: w innym temacie forumowicz mial bardzo podobny problem (zaznaczam: podobny) i pomoglo przeczyszczenie silnika krokowego. Zauwazylem ze "żabkuje" najbardziej gdy nie wciskam pedalu gazu i skoki wzmacniaja sie wiec wyglada na wine regulatora wolnych obrotow (ukladu regulacji). Tak to jest ze jak czesc ukladu regulacji nie dziala tak jak powinien uklad wypada ze stabilnosci. A silnik krokowy jest czescia tego wiec postaram sie dzisiaj go przeczyscic. Dam znac co z tego wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak toczac sie z jedynki wrzuce 2 bieg (ale bez gazu) auto zaczyna "żabkować" coraz mocniej az w koncu walnie i wciskam sprzeglo zeby nie zgasl.

witam mam podobny problem, tyle że auto nie gaśnie...

Po wrzuceniu dwójki szarpnie tak ze 2 razy i jakby wpada w normalny tryb i dalej jest ok. tylko strasznie mnie to denerwuje, bo do płynności pracy to troche brakuje mojej corsie

 

aha chciałem się oczywiście dowiedzieć o co hcodzi..znaczy diagnoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności