Skocz do zawartości

pomocy:wibracje kierownicy corsa b 1.4i


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam.od ostatniego czasu mam duży problem z moją corsą b 1.4i 60KM 1994r.Po przekroczeniu 100km/h są wyczuwalne wibracje na kierownicy jak i także na całym nadwoziu.opony mam nówki 100% wywarzone (sprawdzałem 2razy), zawieszenie tez ok, sworznie, konicówki, tulejki wahacza,przednie gumy drazków reakcyjnych tez spoko! posprawdzałem już całe auto a niestety wibracje jak są tak były! proszę o pomoc jeśli ktoś miał taki wredny przypadek jak ja!!! Moje gg to 516818 z góry wielkie dzięki.pozdrawiam :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze musisz ustawic zbieznosc, ktoras opona moze ci uciekac i jeszcze jakie opony kupiles bo jak made in china to juz moze sie wykrzywila przy pierwszyn lepszym sloncu lub wjezdzie na chodnik. Tak bylo u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki kupiłem Klebery 4nówki sztuki, sprawdzałem jak wkładali na felgi i wszystko chodziło ok!, po przejechaniu 500km doważyłem opony i nic nie pomogło, po za tym wszystko w zawieszeniu mam sprawdzone osobiście przez siebie na szarpakach, nic nie ma nawet minimalnego luzu, łożyska przednie tez spoko z tyłu wymieniałem w zeszłym roku, więc autko jest sprawne, myślę że może łożyska w skrzyni biegów mają jakieś zwiększone luzy i może przez to tak się dzieje, lub coś z półośkami??? Jutro podniosę autko i wrzucę mu 3 lub 4 bieg i zobaczę z kanału, może coś wypatrzę w czym problem? Pozdrawiam :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tarcze hamulcowe , oraz luzy na lozyskach kol.

Tarcze wymieniłem w zeszłym roku, przed włożeniem wyczyściłem piasty wszystko było w porządku.Łożyska nie mają luzów, nie hałasują nawet przy prędkościach 140km/h. Po prostu załamka z tym drżeniem kierownicy.Dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam!

 

[ Dodano: Sob Sie 30, 2008 09:44 ]

I niestety wyjąłem wczoraj prawą półoś ponieważ zimering z prawej strony zaczął puszczać olej, zimering wymieniłem, przy okazji też dwie konicówki drążków, bo gumki na końcówkach były już nie szczelne, zrobiłem wczoraj zbieżność, tłoczki hamulcowe nasmarowałem i niestety autko trzęsie się dalej!???!!Mam już tego dość, załamka.

 

[ Dodano: Nie Sie 31, 2008 11:59 ]

I wszystko się wyjaśniło, wibracje kierownicy spowodowane są oponami. Nie polecam opon firmy Kleber, kupiłem je miesiąc temu i zrobiłem około 2000tys km, nadają się na śmietnik, maja straszne bicia.Jutro jadę z reklamacją, ciekawe co powiedzą w serwisie oponiarskim.Napiszę później jaki to model kleberów, ogólnie nie polecam straszny szajs i to nie za małą kasę! :(

 

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 22:51 ]

Dzisiaj odebrałem oponki z reklamacji, oczywiście reklamacja uznana, przysłali mi 4nówki sztuki i jak ręką odjął problem z głowy, autko świetnie się prowadzi nie ma żadnych wibracji.Przez te opony dostałem normalnie prawie, że siwych włosów ;) Niestety nie wszystko co nowe jest w 100% sprawne.Pozdrawiam wszystkich!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności