Skocz do zawartości

Ściąganie na boki W Oplu Astra (I) Classic


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kupiłem niedawno Opla Astę I Classic (sedan) i niby wszystko ok (poza malutkim wgnieceniem na bagażniku). W mieście jedzie w miarę dobrze, ale jak wyjadę gdzieś gdzie można/trzeba jechać nieco szybciej (90 - 100 km/h) to zaczynają się "tańce". Znaczy się, samochód ściąga powiedzmy na prawo no to ja kontruje, co by jechać prosto. Przez chwile jest dobrze, ale już widzę, że zawadzam o podwójną ciągłą i zaraz wjadę na przeciwny pas. Kontra i znowu na prawo, a ja już jestem strasznie zmachany, aby dotrzymać kroku w tym wściekłym tańcu.

 

Aby podać więcej szczegółów to powiem, że na pewno to nie wina opon. Na letnich jak i zimowych dokładnie to samo. Z resztą opony są w dobrym stanie i doskonale wyważone.

Co do hamulców to jest super: Jak rozpędzę się do 60 i puszczając kierownice gwałtownie zahamuje to idealnie trzyma się toru jazdy.

Przy gwałtownym przyspieszaniu też jest w porządku, tzn. nie ściąga bardziej niż zwykle.

Jak puszcze kierownice przy 40 to przez moment jest dobrze, ale potem lekko ściąga w lewo, lub w prawo, a jak złapie dziurę to już wiem, że nie utrzymam się w pasie jeśli nie zareaguję...

 

Nie wiem co to może być, bo to mój pierwszy samochód...

Proszę! Pomóżcie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do stacji diagnostycznej, niech sprawdzą całe zawieszenie: amortyzatory itp. a takie objawy jak opisujesz to najczęściej to: sworznie, gumy drążków reakcyjnych, krzywa opona (ale to sprawdziłeś)!!!Tzw.taniec to prawdopodobnie sworznie zwrotnicy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffi - to bardzo możliwe. Wielkie dzięki za odpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ściągania:

Czy to normalne, że kiedy otworze okno, bądź pasażer otworzy przy prędkości 100 km/h to ściąga bardziej (tak bardzo, że nie da się prowadzić pojazdu)?! Czy może to właśnie złe wyprzedzenie sworzni zwrotnicy ma na to wpływ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie szyby nie powinno mieć większego znaczenia. Jedź na diagnostykę - trzepaki na sprawdzenie zawieszenia - zarówno przodu jak i tyłu (tuleje belki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to tez byc zerwana tuleja na wachaczu - ta ktora mocowana jest na plasko - i wtedysciaga

ja takmailem - caly czas mnie ciagnelo na prawo - po zrobieniu tego (od razu obie strony) auto jedzie jak po torach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to tez byc zerwana tuleja na wachaczu - ta ktora mocowana jest na plasko - i wtedysciaga

ja takmailem - caly czas mnie ciagnelo na prawo - po zrobieniu tego (od razu obie strony) auto jedzie jak po torach

Z tym, że nie mam ściągania ewidentnie w jedną stronę.

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedzi. Dziś, bądź jutro pojadę na warsztat i zobaczymy jak wygląda podwozie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie dołaczyc do tematu ponieważ mam podobny problem tylko ze moje auto sciaga cały czas na prawo a kierownica wygląda jak by była właśnie przekrecona lekko w prawą strone i cały czas musze trzymac kierownice prosto zeby mi nie uciekal, cisnienie w oponach jest takie samo, stan opon takze bo nowe i wydaje mi sie ze z biegiem czasu auto coraz bardziej zaczyna skrecac az strach jeździc ??? Opel astra f sedan 1.6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to tez byc zerwana tuleja na wachaczu - ta ktora mocowana jest na plasko - i wtedysciaga

ja takmailem - caly czas mnie ciagnelo na prawo - po zrobieniu tego (od razu obie strony) auto jedzie jak po torach

Jaki był koszt części i robocizny dla dwóch stron?

mam podobny problem tylko ze moje auto sciaga cały czas na prawo a kierownica wygląda jak by była właśnie przekrecona lekko w prawą strone i cały czas musze trzymac kierownice prosto zeby mi nie uciekal

Ja mam to samo, tylko że ściąga w lewo, a kierownica jest przekręcona lekko w lewo i muszę ją lekko brać w prawo, aby jechał prosto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności