Skocz do zawartości

montaz spryskiwaczy reflektorow ASTRA F


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

no to tak temat stary

ale ja sie z tym uporalem i teraz mam co chcialem

 

dla zainteresowanych postaram sie wrzucic jutro fotki

 

a tu maly manual co jest potrzebne i jak ja to zrobilem:

 

wiec tak zaczalem od dyszy - wzialem "uniwersalne" dedykowane do skody octawii maja wejscia na grube weze -patrz alledrogo

potem zbiornik i pompka - udalo mi sie dorwac z calibry tylko ze tam pompka ma wyjscie na cienkie wezyki i w oryginale jest jeszcze jakis elektromagnes - mam go ale nie widzialem sensu go montowac - no i z miejscem ciezko bylo

waz -ja wzialem paliwowy - pasowal na duze konce w spryskach - a redukcje na male zrobilem poprzez zalozenie 2 filterkow do paliwa

trojnik - bo z pompki jest tylko jedno wyjscie

3 zaworki zwortne (do paliwa)

no i elekryka - bo mam zrobiona ze nie pryska mi na szyba jednoczesnie a zalozony dodatkowy wlacznik - tutaj dorawlem ladny okragly dedykowany do lady

 

dysze montowane w zderzak - jednak troche sa duze zeby je na tym pasku grilla pod reflektorami szlo zamontowac

na zbiornik miejsce znalazlo sie pod lewyn nadkolem nad halogenem i nad plastikowym nadkolem od spodu (i tutaj gratulacje dla opla - troche sie popiesci i nawet ten z calibry pasuje jak z fabryki)

wlew - ten z calibry mial taka szyjka ktora jest osobno - przyszedl kolo aku - musialem to tam troche poprzesuwac ale sie pomiescilo i wszystko sie zamyka

poprowadzenie wezykow to juz pryszcz

potem kolo wlacznika swiatel przygotowalem miejsce na wlacznik spryskow - zeby bylo ladnie zrobione wiazalo sie do z demontazem tego panelu z deski - czyli troche rozkrecania

wpialem sie w instalacja od swiatel mijania - czyli ze spryskiwasze moga dzialac tylko jak jade na swiatlach mijania a nie jak pala sie na postojach (bo mam dzienne swiatla osobno i postoje wlasciwie swieca caly czas)

no i na tym koniec

na koniecc tylko wypompwana kilka razy cala zawartosc zbiornika (cos kolo 3 litrow) zeby to ustawic wszystko tak jak trzeba

 

uwazam sie wiec za "fachowca" w kombinacji montowania spryskiwaczy reflektorow a astrze F na elementach opla i innych

 

jak by ktos tez chcial sie za to zabrac i mial jakies pytania lub zastanawial sie co i jak to mozna pytac...

 

 

no i obiecane fotki:

tak to wyglada z zewnatrz:

 

Dołączona grafika

 

tak dysza i reflektor:

 

Dołączona grafika

 

tak to dziala:

 

Dołączona grafika

 

tak zamontowany jest klaiwsz do obslugi tego ukladu:

 

Dołączona grafika

 

tak wyglada teraz podmaska:

 

Dołączona grafika

 

tak polaczony jest wlew z zbiorniczkiem:

 

Dołączona grafika

 

tak wyglada calosc od spodu:

 

Dołączona grafika

 

nadkole i cala reszta pasuej idealnie - nie trzeba nic przerabiac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Niezle to zrobiles, gratulacje. Chce zrobic cos podobnego w Corsie. Przyszedl mi do glowy jeszcze prostszy pomysl. Nie instalowac kolejnej pompki, a dolozyc tylko odgalezienie od przedniego sprysku. Wydaje sie logiczne, bo swiatla takze beda zapaskudzone, kiedy szyba jest brudna, wiec myjemy to i to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności