Skocz do zawartości

Problem z obrotami-nie spadają po zdjęciu nogi z gazu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moe auto to Zafira 2001, 1.8 benzyna, 125KM - silnik bodajże Z18XE.

 

Mam problem dokładnie jak w temacie: po zdjęciu nogi z gazu (np przy zmianie biegów) obroty nie spadają od razu tylko przeciwnie, na chwilę się trochę zwiększają i dopiero po chwili właśnie opadają. Efekt taki jakby za wcześnie wysprzęglać - ale oczywiście ja to robię poprawnie :D

 

Byłem na komputerze - niby jest wszystko OK - brak błędów, sonda wygląda OK.

 

Mechanik podejżewa przepustnicę, a właściwie silnik krokowy. Podobno to jednak jest nierozbieralne i nie da się wyczyścić - trzeba wymienić całość, a to już spore koszty - pod 1000pln.

 

Chcę ją zagazować i podobno na gazie będzie OK, ale chyba będę się źle czuł, jak będę wiedział, że coś jest nie tak :wink:

 

Czy ktoś miał już podobny problem? Jak go zdiagnozować i rozwiązać bez wymiany elementów w ciemno?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że miałem podobny problem.

Wyjeździłem paliwo do niemalże zera i zatankowałem na SHELL-u V-power racing do pełna.

Od tamtej pory to mi się nie powtórzyło. Nie próbuję nawet zgadywać co to mogło być skoro teraz działa poprawnie. ( Może chrzczone paliwo...?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem , zdecydowanie taniej i lepiej jest wyczyścić przepustnicę. U mnie przy okazji zapchany był otwór w jednym króćcu , tym 1-dno mm. Założenie gazu na pewno nie usunie problemu. Jeśli gaz to tylko sekwencja.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam przeczyścić przepustnicę i silniczek krokowy ... ale zwróciłbym uwagę również na czujnik położenia przepustnicy - może się przycinać. Mam ten sam problem ale nie jest to nagminne :lol: a że nie mam kasy na czujnik na razie tego nie ruszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły. Dodam jeszcze, że analogicznie (ale odwrotnie) reaguje przy dodawaniu gazu - wchodzi na obroty z delikatnym opóźnieniem. Nie mogę się przyzwyczaić i gaśnie mi na co drugich światłach :lol:

 

A przy okazji czyszczenia przepustnicy i silnika krokowego-podobno nie da się tego w tym silniku rozebrać - czy ktoś może już to robił? Mój mechanik się poddał.

 

Dzięki i pozdrawiam,

JArek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica w x18xe1 jest nierozbieralna. Czujnik położenia przepustnicy i silnik krokowy jest zintegrowany z przepustnicą i zamknięty blaszaną obudową ,tego się nie czyści bo nie można się do tego dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podepnę się pod temat,mianowicie podczas jazdy przy zmianie biegów (w szczególności z niższego na wyższy bieg) obroty silnika nie spadają tak jak na biegu jałowym przy dodawaniu gazu, lecz przez około 1-2 sekundy silnik trzyma równo obroty jakie miał w chwili wciśnięcia sprzęgła tak jak by zawieszał się. Wcześniej myślałem, że to wina sprzęgła, ale teraz gdy mam nowe też tak się dzieje. Nie jest to winą krokowego ani przepustnicy (u mnie są sprawne i czyste), styki potencjometra przepustnicy i krokowego psikałem elektrosolą i objaw nie znikł. Komputer nie wskazuje żadnych błędów, linka od przepustnicy nie zawiesza się. Przy innych Sintrach tak się nie dzieje, więc objaw nie jest normalny. Co może być u mnie przyczyną takiego zachowania???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności